موسوی مطرح كرد

حمایت از تولید ملی راهكار حل مشكلات اقتصادی كشور

حمایت از تولید ملی راهكار حل مشكلات اقتصادی كشور به گزارش نت واش یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت كه توجه به تولید داخل، جلوگیری از واردات بی رویه و قاچاق كالا، از عوامل اصلی در جلوگیری از ركود اقتصادی بشمار می رود.


حجت الاسلام ناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با ایسنا درباره اولویت های اقتصادی كشور بیان كرد: مهم ترین اولویت اقتصادی در كشور ما برای همه وزارتخانه ها و سازمان ها و قوای سه گانه كه در راس كشور قرار دارند، محقق شدن شعار سال « اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» است؛ چراكه راه حل تمام مسائل و مشكلات اقتصادی در این شعار نهفته است.

وی اظهار داشت: اگر به اقتصاد مقاومتی كه مقام معظم رهبری فرموده اند توجه شود و همچین اگر در سال های گذشته بیشتر به این مسئله پرداخته شده بود، اقتصاد ما اكنون جایگاه بسیار بالاتری نسبت به امروز داشت.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در مورد تكیه به داشته های كشور چندین مرتبه تاكید كردند، اگر مردم و مسئولان هم به این باور برسند و بر داشته های ملی تكیه زنند و كشور را محتاج بیگانگان ندانند، كشور در عرصه اقتصادی پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

این عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این كه «صنعت كشور با ظرفیت زیر ۳۰ درصد در گردش است» بیان كرد: توجه به تولید داخل، جلوگیری از واردات بی رویه و قاچاق كالا از عوامل اصلی به گردش انداختن چرخه صنعت كشور و افزایش ظرفیت آن تا حدود ۷۰ درصد به حساب می آید.

وی اضافه كرد: باتوجه به این كه امروز مسئله اشتغال یكی از دغدغه های مقام معظم رهبری و خانواده ها به حساب می آید، به قدری كه مقام معظم رهبری فرمودند «خجالت من از آن جوانی كه شب ها دست خالی به منزل می رود؛ بیشتر است» افزایش ظرفیت تولید كشور امری ضروری به حساب می آید.

وی اظهار داشت: هم اكنون حمایت از تولید داخل باید یكی از اولویت های دولت، مجلس، قوه قضاییه و حتی خود مردم باشد؛ چراكه اگر سه قوه با یكدیگر متحد بوده و با اتحاد و انسجام در كنار یكدیگر گام بردارند و با یكدیگر همكاری داشته باشند؛ بطور قطع تاثیر جدی در جلوگیری از مفاسد اقتصادی، واردات بی رویه و قاچاق كالا دارد.

موسوی در رابطه با عملكرد مسئولان در تحقق شعار سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» بیان كرد: عملكرد مسئولان در قبال محقق شدن شعار سال كافی نیست. مجلس و دولت و بقیه مسئولان در شعار دادن و ظاهر قضیه حرف اول را می زنند و در این زمینه همایش های متعددی برگزار می شود، ولی در عمل نتیجه قابل قبولی حاصل نمی شود. با گذشت شش ماه از سال اعلام می گردد كه ۱. ۵ میلیون شغل بوجود آمده است، اما این كه در كجا بوجود آمده و در چه زمینه ای مشغول به كار شده اند مشخص نیست.

وی اظهار داشت: برای عملی شدن شعار سال، باید همه مسئولان دست به دست هم بدهند و در درجه اول با جدیت تمام در مقابل واردات بی رویه كالا بایستند و دست هركسی كه در واردات بی رویه و قاچاق كالا به كشور نقش دارد، بدون هیچ ملاحظه ای قطع شود. 

1396/08/11
22:44:27
5.0 / 5
5377
تگهای خبر: دولت , خدمات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است