بازگشت بوتیمار به زیستگاهش در سیستان وبلوچستان

بازگشت بوتیمار به زیستگاهش در سیستان وبلوچستان نت واش: مدیركل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یك بوتیمار به دام افتاده، در طبیعت استان رها سازی شد.به گزارش نت واش به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان، نیره پورملائی در این باره اظهار داشت: یك قطعه بوتیمار كه توسط همیار محیط زیست و مردم محلی پیدا و تحویل محیط زیست استان شده بود، بعد از انجام معاینات اولیه و اطمینان از سلامت، توسط یگان حفاظت محیط زیست استان در زیستگاهش رهاسازی و به دامان طبیعت بازگردانده شد.

بوتیمار یا غم خورك گونه ای پرنده ای آبچر است از راسته سقامرغ سانان، خانواده حواصیلان. خصوصیت اصلی این پرنده كه آن را از دیگر اعضای تیره حواصیلان متمایز می كند، گردن كوتاه تر آن است.

دو زیرگونه از بوتیمار در ایران به همین نام شهره اند كه در سیستان و سواحل خزر به میان نیزارها و باطلاق ها در فصول پرباران می زیند. این دو عبارت اند از بوتیمار و بوتیمار كوچك. بوتیمار آهسته و به دشواری و در ارتفاعی كم پرواز می كند و گردن خویش را هنگام پرواز جمع می كند و به هنگام خطر بی حركت می ایستد و منقار خویش را به شكلی ویژه عمودی نگاه می دارد و به شكلی گوژپشتانه حركت می كند.

1397/05/13
14:41:37
5.0 / 5
5150
تگهای خبر: پرواز , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است