طرح پرورش جبیر و احیاء جنگل های حرا در عسلویه اجرایی شد

طرح پرورش جبیر و احیاء جنگل های حرا در عسلویه اجرایی شد نت واش: مدیركل محیط زیست استان بوشهر با تاكید برحفاظت از تنوع زیستی منطقه صنعتی عسلویه اظهار داشت: برای جلوگیری از انفراض گونه های جانوری و گیاهی، طرح پرورش جبیر و احیاء جنگل های حرا درعسلویه اجرا شده است.به گزارش نت واش به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان بوشهر، حسین دلشب دربررسی وضعیت نقاط حفاظت شده عسلویه با حضور مدیركل بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به جایگاه زیست محیطی این منطقه اظهار نمود: بازدید از سرمحیط بانی پارك ملی دریایی نایبند و دیدار با محیط بانان منطقه عسلویه مورد توجه ویژه است.

وی از اجرایی شدن طرح پرورش جبیر در منطقه عسلویه خبرداد و بیان كرد: باهدف حفظ نسل گونه پرارزش آهوی جبیر، طرح پرورش این گونه در پارك ملی نایبند، در محدوده خشكی با مساحت ۱۰۰ هكتار اجرایی شده است.

دلشب تصریح كرد: اداره كل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با عنایت به اهمیت این مورد تمام امكانات خویش را برای احیاء این گونه رو به انقراض بكار گرفته شده است.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان بوشهر جنگل های حرا را یكی دیگر خصوصیت های منطقه عسلویه دانست و خاطرنشان كرد: پوشش گیاهی در پارك ملی دریایی نایبند بسیار متنوع و این منطقه رویشگاه حرا و برای احیاء این گونه گیاه در دریا اقدامات مهم و موثری انجام شده است.

وی در بازدید از ایستگاه برق خورشیدی اضافه كرد: این ایستگاه ها در كاهش مصرف سوخت های فسیلی نقش مهمی دارد كه این طرح به صورت پایلوت بزودی معرفی می گردد كه با اجرایی شدن آن تمام مناطقی كه از انرژی برق بی بهره هستند توسط انرژی های پاك به روشنایی دسترسی پیدا كنند.

1397/04/26
15:26:41
5.0 / 5
5311
تگهای خبر: برق , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است