خوش بینی بازار به افزایش قیمت طلا با وجود گرانی دلار

خوش بینی بازار به افزایش قیمت طلا با وجود گرانی دلار نت واش: كارشناسان و سرمایه گذاران شركت كننده در نظرسنجی طلای هفتگی كیتكونیوز دیدگاهشان نسبت به روند قیمت طلا را از منفی به مثبت تغییر دادند و پیش بینی كردند این فلز پرارزش در هفته جاری به سطح بالاتری صعود كند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، طلا هفته گذشته كه معاملات به علت تعطیلات رسمی در كانادا و آمریكا كوتاه شد، رشد بسیار اندكی را به ثبت رساند با این وجود آمار اشتغال ماهانه آمریكا كه روز جمعه منتشر گردید و رشد بالاتر از حد انتظار اشتغالزایی را نشان داد، روند افزایش قیمت این فلز زرد را محدود كرد.

در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت، ۱۶ نفر شركت كردند كه از میان آنها ۱۱ نفر یا ۶۹ درصد افزایش قیمت طلا و سه نفر یا ۱۹ درصد كاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند در حالیكه دو نفر یا ۱۲ درصد نظری نداشتند.

در این بین ۸۰۸ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران شركت كردند كه از میان آنها ۴۴۹ نفر یا ۵۶ درصد افزایش قیمت طلا در هفته جاری و ۲۳۱ یا ۲۹ درصد كاهش قیمت این فلز پرارزش را پیش بینی كردند، در حالیكه ۱۲۸ نفر یا ۱۶ درصد نظری نداشتند.

برای هفته معاملاتی گذشته ۵۳ درصد از كارشناسان وال استریت و ۴۶ درصد از سرمایه گذاران نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند. هر اونس طلا برای تحویل در اوت در معاملات روز جمعه بازار آمریكا ۳ دلار یا معادل ۰.۲ درصد كاهش پیدا كرد و در ۱۲۵۵.۸۰ دلار بسته شد با این همه برای كل هفته حدود ۰.۱ درصد رشد قیمت ثبت نمود.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد گروه "لاسال فیوچرز" پتانسیل صعود طلا به بالای قیمت ۲۰ روزه كه در حدود ۱۲۷۱ دلار قرار دارد را پیش بینی نمود.

آدریان دی، مدیرعامل شركت مدیریت دارایی "آدریان دی" به كیتكونیوز اظهار داشت: گسترش جنگ تعرفه و همچنان تلاطم بازارهای سهام احیانا قیمت طلا بعنوان یك دارایی مطمئن را تقویت خواهد نمود.

شون لاسك، مدیر شركت "والش تریدینگ" هم انتظار دارد طلا تا زمانی كه به سطح ۱۲۳۸ دلار سقوط نكند، تلاش كند كه بخشی از ضرر اخیر خویش را جبران كند.

اما كوین گریدی، رییس "فونیكس فیوچرز" كاهش قیمت طلا به علت قوی ماندن ارزش دلار آمریكا را پیش بینی نمود به خصوص كه آمار اشتغال ماه گذشته آمریكا به حد كافی مطلوب بوده است تا از ادامه تحكیم سیاست پولی آمریكا حمایت كند و این امر بطور قطع به ضرر طلا خواهد بود.

جیم ویكاف، تحلیلگر فنی كیتكونیوز هم وضعیت نمودارهای فنی برای قیمت طلا را منفی عنوان نمود.
1397/04/16
20:59:17
5.0 / 5
4522
تگهای خبر: بازار
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است