رئیس اتحادیه فروشندگان میوه:

مردم نخریدند میوه ارزان گردید

مردم نخریدند میوه ارزان گردید نت واش: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به اینكه با كاهش تقاضا از جانب مصرف كننده قیمت میوه با افت همراه بوده است، اظهار داشت: در تغییرات اخیر لیست ممنوعیت واردات كالا دستورالعملی ابلاغ نشده و واردات انواع میوه به جز چهار قلم همچنان ممنوع می باشد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در چند روز گذشته بعضی از اقلام میوه در نقاط مختلف شهر تهران با افزایش قیمت روبرو شده و این در شرایطی است كه نام چند قلم میوه همچون گلابی، زردآلو، گیلاس، آلبالو و توت فرنگی در فهرست ممنوعیت واردات دیده می گردد.
این اقلام میوه در گذشته هم در كنار دیگر میوه ها به جز انبه، موز، نارگیل و آناناس با ممنوعیت واردات روبرو بودند و حال كه نام دیگر میوه ها در فهرست وجود ندارد جای سوال دارد كه آیا ممنوعیت دیگر اقلام میوه برداشته شده و گرانی های اخیر به واسطه انتشار لیست كالاهای ممنوعه است.
در این رابطه اسدالله كارگر - رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی - با بیان كاهش قیمت میوه در سطح بازار اظهار نمود: احتمال آن وجود دارد كه افزایش قیمت بعضی از اقلام میوه در سطح شهر به واسطه اشتباه محاسباتی فروشنده، در تعیین سود و قیمت نهایی میوه باشد.
وی خاطرنشان كرد: در یك هفته اخیر به واسطه افزایش میزان عرضه و كاهش تقاضا، قیمت میوه در سطح میادین و شهر با افت همراه بوده است.
او دلیل كاهش تقاضا را مدیریت هزینه كرد خانوار در شرایط اقتصادی كنونی دانست و اظهار داشت: هیچ كمبودی در عرضه میوه و سبزیجات وجود ندارد و بازار، فصل مناسبی را پیش رو دارد.
كارگر در ارتباط با ممنوعیت واردات میوه به كشور بیان كرد: طبق روال گذشته واردات انواع میوه به جز انبه، آناناس، موز و نارگیل به كشور ممنوع می باشد و در تغییرات لیست كالاهای ممنوعه هیچ گونه تغییرات و دستورالعمل جدیدی به فعالان و اتحادیه میوه فروشان و میادین میوه و تره بار اعلام نشده است.
به قول رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، قیمت هر كیلوگرم سیب گلاب ۵۰۰۰ تا ۱۸ هزار تومان، شبرنگ ۵۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان، طالبی ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان، گیلاس ۹۰۰۰ تا ۱۸ هزار تومان، لیموترش ریز ۷۰۰۰ تا ۱۳ هزار تومان، گوجه فرنگی ۱۵۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان، خیار رسمی و گلخانه ای ۱۲۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان است.
وی اضافه كرد: هر كیلوگرم زردآلو ۲۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، آلبالو رسمی ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان، آلبالو بذر خارجی ۴۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان، گیلاس ۹۰۰۰ تا ۱۸ هزار تومان، موز ۵۰۰۰ تا ۶۳۰۰ تومان و توت فرنگی ۶۰۰۰ تا ۱۵ هزار تومان در میادین میوه و تره بار است.
كارگر در ادامه اظهار داشت: هر كیلوگرم سبزی جور ۷۰۰ تا ۱۷۰۰ تومان، سبزی خوردن ۸۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان، بادمجان قلمی ۸۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، بادمجان دلمه ای ۲۴۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان، برگ مو ۸۰۰ تا ۱۷۰۰ تومان، پیاز زرد ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان، پیاز سیری ۷۰۰ تا ۱۷۰۰ تومان و سیب زمینی استانبولی ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان قیمت گذاری شده است.1397/04/08
20:13:58
5.0 / 5
4576
تگهای خبر: بازار , فروش , واردات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است