اخطار اتحادیه اروپا نسبت به وخامت جنگ تجاری با آمریكا

اخطار اتحادیه اروپا نسبت به وخامت جنگ تجاری با آمریكا نت واش: كمیسیون اروپا اخطار داد كه جنگ تجاری جهانی در شرایطی كه سیستم مبتنی بر مقررات تجارت بین المللی به فضایی تبدیل می گردد كه در آن قدرتمندان اراده خویش را به ضعیف ترها تحمیل می كنند وخیم تر خواهد شد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، برپایه یادداشتی كه از جانب كمیسیون اروپا تهیه شده است، اختلاف میان آمریكا و نزدیك ترین شركای تجاری این كشور در ماه های آینده تشدید خواهد شد، زیرا تدابیر یكجانبه ای تهدید و اجرا می شوند و در بعضی موارد به انتقام جویی یا قراردادهای مركانتیلیستی منتهی می گردد.

براساس این یادداشت، دنیا به سمتی خواهد رفت كه در آن مقررات تنها زمانی كه مناسب باشند اجرا می شوند و قدرت، جای مقررات را بعنوان مبنای روابط تجاری می گیرد.

این اخطار جدی در شرایطی مطرح می گردد كه مدل اقتصادی اروپایی صادرات محور، به علت فشارهای دونالد ترامپ – رییس جمهور آمریكا – كه تلاش می كند كسری تجاری كشورش را به هر قیمتی كم كند حتی اگر به معنای برهم خوردن مقررات جهانی باشد، در خطر فروپاشی قرار گرفته است.

ترامپ بعد از وضع تعرفه های تنبیهی برای واردات فولاد و آلومینیوم از اروپا، اكنون تهدید كرده كه برای خودروهای اروپایی ۲۰ درصد تعرفه وضع می كند كه چنین اقدامی ضربه سنگینی به صنعت خودروی اتحادیه اروپا وارد خواهد نمود.

اتحادیه اروپا كه در بعضی از نگرانی های آمریكا درباره كمبودها و نقصها نظم تجاری جهانی سهیم است، درحال طراحی پیشنهادهایی برای اصلاح مقررات سازمان تجارت جهانی است، زیرا درصدد است این نهاد جهانی را از انحلال نجات دهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در نشست ۲۸ و ۲۹ ژوئن بروكسل، سران بزرگترین بلوك تجاری جهان كمیسیون اروپا را به پیشنهاد یك رویكرد جامع برای بهبود عملكرد سازمان تجارت جهانی در بخش های با اهمیت دعوت خواهند كرد.
1397/04/04
15:08:31
5.0 / 5
4532
تگهای خبر: تجاری , خودرو
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است