غبارروبی در فرودگاه های ایران

غبارروبی در فرودگاه های ایران به گزارش نت واش با رسیدن دو هواپیمای ای تی آر جدید شركت هواپیمایی ایران ایر، این ایرلاین قدرت مانور خود در فرودگاه های كوچك و داخلی را افزایش داده و به نظر می رسد با این توانایی تعداد زیادی از فرودگاه های ایران بعد از سال های طولانی بار دیگر به عرصه رقابت باز می گردند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در طول سال های گذشته آمارهای عرضه شده از جانب شركت فرودگاه ها نشان داده است كه نزدیك به ۹۰ درصد از كل پروازهای ایران در چند فرودگاه محدود انجام می گردد و خیلی از دیگر فرودگاه های ایران عملا حتی یك پرواز در روز هم ندارند.

به دنبال این مساله وزارت راه و شهرسازی برنامه ریزی ویژه ای را برای فعال كردن دوباره این فرودگاه ها به كار بست كه اصلی ترین راهبرد آن وارد كردن هواپیماهای كوچك جدید به ناوگان و پرواز آنها در مناطق مختلف ایران بود. از این رو قراردادی با شركت هواپیماساز ای تی آر بسته شده كه در نتیجه آن بناست تا آخر سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۰ فروند هواپیمای كوچك به ایران ایر تحویل شود.

این هواپیماها كه ظرفیت مسافرپذیری كمتر از ۱۰۰ نفر دارند قابلیت پرواز به مناطق مختلف ایران را داشته و با هزینه ای پایین شرایطی به وجود می آورد كه ایرلاین فعال كننده آنها توانایی برقراری پروازهای منظم به فرودگاه های كوچك را پیدا كنند.

ایران ایر تابحال شش فروند هواپیمای ای تی آر تحویل گرفته و به دنبال استفاده از آنها توانسته به شهرهایی مانند رامسر و نوشهر بعد از سال هایی طولانی پروازهای برنامه ای جدید فعال كند، موضوعی كه به نظر می رسد با رسیدن هواپیماهای جدید در دیگر مناطق ایران هم تداوم خواهد یافت.

ایران ایر به تازگی اعلام كرده در مناطق مختلف كشور شركت منطقه ای هما را دایر خواهد نمود و در این چارچوب پرواز هواپیماهای آی تی ار را به شهرهای نزدیك فرودگاه منطقه ای در نظر گرفته شده فعال خواهد نمود.

جدیدترین طرح ایران ایر به فرودگاه بندرعباس در مركز استان هرمزگان اختصاص دارد و هما اعلام كرده با پوشش این فرودگاه به ۱۰ منطقه ابوموسی، چابهار، ایرانشهر، زاهدان، اهواز، كرمان، اصفهان، شیراز، كیش و عسلویه پرواز خواهد گذاشت. با این تصمیم امكان جابه جایی مسافران منطقه ای در قالب این هواپیماهای كوچك فراهم می گردد تا به طور مستقیم تعداد پروازهای هر یك از این مناطق به طور قابل توجهی افزایش پیدا كند، موضوعی كه یكی از اصلی ترین راهبردهای پروازهای منطقه ای ایران بشمار می رود و در آینده نزدیك امكان تاثیرگذاری بر توسعه اقتصادی هر یك از این مناطق را خواهد داشت. 

1396/07/18
14:54:40
5.0 / 5
5457
تگهای خبر: هواپیما , فرودگاه , پرواز
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است