همكاری ایران و چك در مسیر همكاری های صنعتی و بانكی

همكاری ایران و چك در مسیر همكاری های صنعتی و بانكی نت واش: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و وزارت صنعت و تجارت جمهوری چك در مسیر افزایش همكاری های صنعتی بخصوص در بخش صنایع ریلی، واگن سازی و هم رفع موانع بانكی سند همكاری امضا نمودند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در مراسمی كه عصر امروز (شنبه) در ساختمان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با حضور منصور معظمی - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - و هم سفیر جمهوری چك و هم معاون وزیر صنعت و تجارت این كشور برگزار شد، دو طرف در جهت افزایش فعالیت های صنعتی، سند همكاری امضا كردند.

در این مراسم مدیرعامل ایدرو با اشاره به اینكه ایران و جمهوری چك دارای روابط نسبتا طولانی و فرصت های همكاری فراوان هستند، اظهار نمود: در جهت افزایش همكاری های صنعتی دو طرف باید ظرفیت ها و قابلیت های یكدیگر را بشناسند و ایدرو با كمك بخش خصوصی و شركای خارجی بر مگاپروژه ها تمركز كرده است.

وی ادامه داد: بعد از اجرایی شدن برجام بیشترین مشاركت و سرمایه گذاری از جانب ایدرو در ایران انجام شده و علاقه مندیم برای توسعه همكاری با جمهوری چك هم اقدام كنیم؛ چون كه این كشور از قوانین و مقررات مطلوبی برخوردار است. ایران علاقه مند به توسعه روابط صنعتی با جمهوری چك بوده و هر كاری كه لازم باشد برای گام برداشتن در این راستا انجام خواهد داد.

در این مراسم سفیر جمهوری چك در تهران هم با اشاره به اینكه دولت این كشور معتقد است كه باید همانند جامعه جهانی از برجام حمایت كند، بیان كرد: فرصت ها و زمینه های زیادی برای توسعه مراودات و همكاری های بین دو كشور و هم جامعه جهانی موجود است و باید با احترام به برجام به توسعه این همكاری ها كمك كنیم.

به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، قرار بر این است كه طبق این سند، افزایش همكاری های دو طرف در زمینه صنایع ریلی، واگن سازی و هم رفع موانع بانكی مدنظر قرار گیرد. 

1396/07/15
20:56:55
5.0 / 5
6154
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است