قیمت طلا كمی بالا رفت

قیمت طلا كمی بالا رفت نت واش: قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا تحت تاثیر ضعف ارزش دلار و كاهش بازده اوراق خزانه، افزایش یافت اما انتظارات برای افزایش نرخ های بهره آمریكا، مانع از پیشروی بیشتر این فلز پرارزش شد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۹۷.۴۷ دلار رسید. در بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در اوت ۰.۱ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۳۰۱.۶۰ دلار رسید.

به گفته مارك تو، مدیر تحقیقات گروه مالی "وینگ فانگ"، تنشهای ژئوپلیتیكی حمایت محدودی از رشد قیمتهای طلا فراهم نموده و بهبود روند رشد اقتصاد آمریكا ممكن است به افزایش بیشتر نرخ های بهره از جانب بانك مركزی این كشور امسال منجر شود و ازاین رو روند صعودی طلا قوی نیست. قیمت ۱۳۰۰ دلار سطحی خواهد بود كه طلا فعلا در آن معامله می گردد.

بر اساس گزارش رویترز، آمار اقتصادی قوی آمریكا همچون اشتغال ماهانه و فعالیت بخش خدمات، انتظارات برای افزایش ۲۵ واحدی نرخ های بهره در نشست ماه جاری بانك مركزی آمریكا را تقویت كرده است.

طلا به افزایش نرخ های بهره آمریكا فوق العاده حساس است زیرا نرخ های بهره بالاتر از یك طرف، از ارزش دلار پشتیبانی می كند و از سوی دیگر به تقاضای سرمایه گذاری برای این فلز پرارزش كه بازدهی ندارد، لطمه می زند.

شاخص دلار آمریكا در برابر سبدی از شش ارز بزرگ در معاملات روز جاری ۰.۱ درصد افت كرد و به ۹۳.۸۰۶ واحد رسید. بازده اوراق خزانه آمریكا هم روز سه شنبه با كاهش مواجه گردید.

ذخایر "اس پی دی آر گلد تراست" كه بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز سه شنبه ۰.۰۳ درصد كاهش پیدا كرد و به ۸۳۶.۱۳ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۶.۴۸ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۴ درصد كاهش پیدا كرد و به ۸۹۶.۷۵ دلار رسید و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد كاهش، ۹۹۲.۱۰ دلار معامله شد.
1397/03/17
21:26:44
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: بازار , سرمایه گذاری
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است