بهادری: عوارض خروج از كشور برای مرز نشینان اصلاح شود

بهادری: عوارض خروج از كشور برای مرز نشینان اصلاح شود نت واش: نمایند مردم ارومیه با انتقاد خود از عملكرد ستاد احیا دریاچه ارومیه اظهار داشت: اراده چندانی برای احیا دریاچه ارومیه دیده نمی گردد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا سید هادی بهادری نماینده مردم ارومیه در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس اظهار داشت: از شهدای مجلس یاد می نماییم كه به دست مزدوران داعشی در رمضان سال قبل به شهادت رسیدند كه در راس آنها مسئول دفتر اینجانب و از جوانان غیور میهن بودند و رحلت مجاهد آذربایجان جناب حسنی را كه در مبارزات قبل و پس از انقلاب به خصوص در مبارزه با احزاب كمونیستی نقش بارزی داشتند تسلیت می گویم.

وی اضافه كرد: پیشنهاد می كنم روز اول خرداد به مناسبت شصت سال مجاهدت ایشان روز مجاهد نام گذاری شود. منطقه آذربایجان غربی از دیر باز مورد طمع دشمنان داخلی و خارجی قرار گرفته بود كه البته خوشبختانه با وجود شیرمردانی در هر دوره تاریخ این تحركات پاسخ داده شده است، اما متاسفانه صدمه هایی جدی به مردم این قسمت وارد شده دقیقا صد سال پیش در چنین روزهایی با حمایت دشمنان تاریخی این ملت یعنی آمریكا و انگلیس در شهرهای ارومیه و سلماس فجیع ترین جنایت های بشری نسل كشی بر مردم مظلوم وارد شد. در نتیجه آن ده ها هزار نفر از مردم فقط حدود ۴۰ هزار نفر در شهر ارومیه قتل و عام شدند.

نماینده مردم ارومیه ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنرانی سال ۷۵ در ارومیه می فرماید وقتی آنچه كه بر سر مردم در آن زمان گذشته به یاد می آوریم قلبم متلاطم می گردد. از دولت و مجلس انتظار دارم روزی را برای گرامی داشت یاد جانباختگان این حادثه در تقویم درج كنند. امروز هم البته تروریست های دیگری با نام های پ ك ك و پژاك دست از سر مردم آن منطقه بر نداشته و هر از گاهی تعدادی از جوانان پاك و مظلوم مرزبان را به شهادت می رسانند. ترامپ بداند كه مردم ایران به این نتیجه رسیده اند كه خودشان فكری به حال خودشان بكنند و وابستگی شرق و غرب برای آنها چاره نخواهد بود.

بهادری تصریح كرد: به قول امام راحل آمریكا از انگلیس بدتر و انگلیس از آمریكا بدتر و شوروی از هر دو بدتر است و ما باید روی پای خود بایسیتم و ما باید ضمن تلاش در تعامل با دنیا حواسمان جمع باشد كه پشت سر رهبری فقط به مردم خودمان تكیه نماییم. روسای محترم قوا آنچه كه مهم است تلاش همه شما و مجموعه های تحت امر برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم و پاسخ منطقی به اعتراض مردم و حذف پارتی بازی و رشوه و فساد و فامیل بازی است. برازنده نظام اسلامی نیست كه علی مقتدای ما باشد و اختلاس های میلیاردی و حقوق های و املاك های نجومی را شاهد باشیم. سریعا نیروهای شركتی تعیین و تكلیف شود. حقوق بازنشستگان كشوری تعیین تكلیف شود. دولت نباید با بخش خصوصی رقابت كند و باید عوارض خروج از كشور برای مرز نشینان اصلاح شود.

این نماینده مجلس خطاب به رییس جمهور بیان كرد: قرار بود در آذربایجان فرهنگستان زبان تركی تاسیس شود، بنییاد فرهنگ و هنر بوجود آمد اما هیچ خروجی روشنی برای فرهنگ آذربایجان نداشت. آقای رییس جمهور قرار بود اصول ۱۵ و ۱۹ قانون اساسی اجرا شود و كودكان در مدارس به زبان تركی بخوانند و بنویسند ولی عملی نشد. آقای رییس جمهور با پیگیری به عمل آمده قطار مراغه به ارومیه در شرف افتتاح است. تشكر می نماییم لاكن قرار بود راه آهن سریع سیر ارومیه به تبریز بزودی كار شود ولی به نظر می رسد كه تلاش چندانی به جز پیگیری های حقیر انجام نشده است.

وی اضافه كرد: آقای رییس جمهور قرار بود دریاچه ارومیه احیا شود لاكن اكنون ستاد احیای دریاچه نیاز به احیا دارد. وزارت نیرو سدها را باز نمی كند و شبكه های اصلی انتقال آب با لوله را اجرا نكرده اند. انتقال آب دریاچه وان به بی حوصلگی مطرح می گردد و اراده جدی برای احیای دریاچه دیده نمی گردد. در وزارت كشاورزی اوضاع مشابه است. از الگوی كشت خبری نیست و به جز الگوی سنتی و معیشتی مورد دیگری دیده نمی گردد. تلاش ها باید جدی تر شود و با كاهش ۴۰ درصد مصرف آب دریاچه احیای گردد.

بهادری خاطرنشان كرد: آقای رییس جمهور انتظار داریم از مفاخر تاریخی آذربایجان هم بر روی اسكانس ها و اسناد ملی اثری بگذارید و در كتب درسی به تاریخ پر افتخار تركان ایران هم اشاره شود. آقای علی عسگری همانطور كه قبلا گفتم انتظار داریم به زبان حدود ۴۰ درصد مردم ایران یعنی زبان تركی حداقل یك شبكه سراسری تلویزیون برای ترك ها وجود داشته باشد. آقای وزیر اقتصاد انتظار داریم سرمایه های بانك های خصوصی در استان صورت گیرد و به اصناف و صنعتگران برای مالیات فشار وارد نشود.

این نماینده مجلس تصریح كرد: آقای وزیر صنعت انتظار داریم صنعت و معدن آذربایجان غربی احیا شود و مشكل اشتغال جوانان مورد توجه قرار گیرد. آقای وزیر ارتباطات انتظار داریم فضای مجازی در دستور كار باشد. آقای وزیر ورزش انتظار داریم از تیم های والیبال ارومیه و فوتبال تراكتور سازی حمایت شود. آقای وزیر كشور عزیز انتظار داریم برای فروش محصولات زراعی و باغی برنامه ریز شود و وضع كشاورزان مورد رسیدگی قرار گیرد و سریعا خسارات سرمازدگی و سیل پرداخت شود. آقای وزیر علوم انتظار داریم به وضع دانشگاه ارومیه رسیدگی عاجل شود. آقای وزیر بهداشت انتظار می رود نسبت به تعیین تكلیف بیمارستان نیمه كاره ارومیه تصمیم عاجل شود و حق الزحمه پرسنل و پزشكان سرموقع پرداخت شود.

وی ادامه داد: آقای وزیر كشور انتظار می رود نسبت به پرداخت حقوق عقب مانده كارگران زحمت كش شهرداری ارومیه مساعدت شود. آقای رییس جمهور آذربایجان غربی نیاز به سرمایه گذاری دارد.
1397/03/09
18:43:46
5.0 / 5
4838
تگهای خبر: آب , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است