پول به فولاد چابهار رسید

پول به فولاد چابهار رسید نت واش: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از نهایی شدن تامین اعتباری معادل ۱۱۲ میلیون یورو توسط صندوق توسعه ملی برای تولید فاز اول مجموعه فولاد در منطقه آزاد چابهار اطلاع داد.


عبدالرحیم كردی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به این كه پروژه فولاد یكی از پروژه های مهم دولت یازدهم بود كه در چابهار پیش بینی شد، اظهار نمود: این پروژه یكی از پروژه های كلان كشور در كنار پروژه پتروشیمی تعریف شد و تولید فاز اول آن با ظرفیت ۱.۶ میلیون تن در اواخر سال ۱۳۹۴ در دستور كار قرار گرفت.

وی ادامه داد: همزمان با ساخت و اتخاذ مجوزهای قانونی و فنی مجموعه فولاد بحث تامین منابع مالی آن در دستور كار قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان این كه روز گذشته تامین ۱۱۲ میلیون یورو از منابع فاز اول به صورت گشایش اعتبار اسنادی توسط صندوق توسعه ملی نهایی شد، اظهار داشت: با تامین این رقم پیش بینی می نماییم كه پروژه با سرعت بیشتری در دستور كار قرار گیرد و ظرف مدت ۱۸ ماه طبق برنامه زمان بندی شده به تولید برسد.

كردی با اشاره به این كه میزان فولاد تولید شده برای كل پروژه فولاد در منطقه چابهار معادل ۳.۲ میلیون تن است، تصریح كرد: فاز اول این مجموعه ۱.۶ میلیون تن ظرفیت تولید خواهد داشت و ظرفیت تولید فاز دوم هم به همین میزان است.

وی با تاكید بر این كه این پروژه نخستین واحد صنعتی بزرگی است كه در منطقه آزاد چابهار به بهره برداری می رسد، اظهار نمود: با تولید مجموعه فولاد در چابهار موتور صنعتی شدن منطقه روشن می گردد و با عنایت به این كه فولاد محرك برای دیگر صنایع است پیش بینی می نماییم كه موجبات رونق سایر صنایع در منطقه كلید بخورد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار اضافه كرد: مواد اولیه خیلی از صنایع فولاد است و خیلی از قطعه سازی ها و فعالیت های صنعتی پایین دستی با مواد اولیه فولاد كار خویش را پیش می برند.

كردی با اشاره این كه سیاست اتخاذ شده در ارتباط با تولید صنایع در سواحل جنوبی در جهت انتقال صنایع آب بر به سمت سواحل كشور است، اظهار داشت: وقتی صنعتی در این امتیاز شكل می گیرد تمایل برای سایر تولید كنندگان هم تولید می گردد تا به جای استان های مركزی در مناطق ساحلی فعالیت كنند.

وی ادامه داد: از دیگر الزامات این پروژه نیروی كار متخصص است و باید بدانیم كه پروژه فولاد در منطقه آزاد چابهار حجم بالایی از اشتغالزایی را به همراه خواهد داشت.

به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در ابتدای دولت یازدهم دو پروژه مهم پتروشیمی و فولاد برای منطقه ازاد چابهار تعریف شد تا نقش قابل اشاره ای در اقتصاد ملی داشته باشد و از این طریق زنجیره تولید تكمیل شود تا در جهت انتقال صنایع آب بر به سمت سواحل حركت نماییم.
1397/03/01
20:04:18
5.0 / 5
4866
تگهای خبر: آب , تولید , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است