رد پای افزایش قیمت در بازار لپ تاپ

رد پای افزایش قیمت در بازار لپ تاپ نت واش: بررسی ها از بازار لوازم كامپیوتری نشان داده است كه قیمت انواع لپ تاپ با افزایش روبرو شده و حدود هشت تا ۱۲ درصد تغییر قیمت را تجربه كرده است.بر اساس گزارش میدانی ایسنا، در بازار لوازم دیجیتال، انواع لپ تاپ برپایه نوع برند، خدمات بعد از فروش و همینطور امكانات و تجهیزاتی مانند حافظه داخلی، RAM، نوع پردازنده، مدل صفحه نمایش و... قیمت های مختلفی دارد.

نكته قابل تامل در بازار لوازم دیجیتال و كامپیوتری تاثیر افزایش قیمت ارز بر قیمت انواع قطعات و اجناس است. بازار ارز طی ماه های اخیر دچار نوساناتی شد كه این افزایش قیمت سبب شده قیمت لوازم كامپیوتری همچون لپ تاب با افزایش روبرو شود.

بررسی ها از این بازار نشان داده است كه قیمت انواع لپ تاپ با افزایش حداقل هشت درصدی همراه شده و در بعضی برندها این افزایش قیمت تا ۱۲ درصد هم رسیده است.

در اینجا به قیمت چند نمونه از برندهای شناخته شده در بازار لپ تاپ اشاره شده است:

لپ تاپ MSI با رم ۴ گیگابایت، حافظه داخلی یك ترابایت و صفحه نمایش ۱۵.۴ اینچ یك میلیون و ۹۷۰ هزار تومان قیمت دارد.

لپ تاپ Lenovo كه از پر فروش ترین برندها به حساب می آید، با رم ۴ گیگابایت، حافظه داخلی ۵۰۰ گیگابایت، صفحه نمایش ۱۵.۶ و در سری پردازه pentium، یك میلیون و ۱۲۰ هزار تومان فروخته می گردد.

لپ تاپ Acer با رم ۸ گیگابایت، حافظه داخلی یك ترابایت و با صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچ به قیمت دو میلیون و ۵۰ هزار تومان عرضه می گردد.

همچنین مدل دیگری از لپ تاپLenovo كه شامل ۸ گیگابایت رم، یك ترابایت حافظه داخلی، صفحه نمایش ۱۵.۶ و سری پردازنده Core i۷ می شود، دو میلیون ۸۰۰ هزار تومان در بازار قیمت دارد.

لپ تاپ Lenovo با ۱۶ گیگابایت رم، حافظه داخلی یك ترابایت و صفحه نمایش ۱۵.۶، پنج میلیون و ۳۱۰ هزار تومان فروخته می گردد.

لپ تاپ Dell با ۲ گیگابایت رم، حافظه داخلی ۵۰۰ گیگابایت و صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچ ۸۶۰ هزار تومان قیمت دارد.

مدل دیگری از لپ تاپ Dell با رم ۴ گیگابایت، حافظه داخلی ۵۰۰ گیگابایت و صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچ دو میلیون و ۶۳۰ هزار تومان عرضه می گردد.

لپ تاپ Asus با رم ۴ گیگابایت و حافظه داخلی ۵۰۰ گیگابایت و صفحه نمایش ۱۳ اینچ ۹۷۰ هزار تومان قیمت دارد.

همچنین لپ تاپHP با رم ۶ گیگابایت، حافظه داخلی یك ترابایت، صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچ، دو میلیون تومان در بازار عرضه می گردد.

ل‍پ تاپ ASUS با صفحه نمایش لمسی، رم ۱۶ گیگابایت، حافظه داخلی ۲ ترابایت و صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچ، چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

لپ تاپ ASUS با حافظه داخلی ۴ گیگابایت، رم ۸ گیگابایت و صفحه نمایش ۱۷.۳ اینچ سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه می گردد.

مدل دیگری از لپ تاپ HP ۲ گیگابایت، حافظه ۵۰۰ گیگابایت، صفحه نمایش ۱۵.۶ و در سری پردازندهCeleron، ۹۰۰ هزار تومان عرضه می گردد.

لپ تاپ Lenovo با ۱۶ گیگابایت رم، حافظه داخلی یك ترابایت و صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچ، پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته می گردد.

در میان برندهای مختلف لپ تاپ Microsoft جزو برندهای گران بشمار می رود. این لپ تاپ با ۱۶ گیگابایت، حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایت، صفحه نمایش ۱۳ اینچ و با صفحه نمایش لمسی ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

لپ تاپ Microsoft با حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایت و رم ۸ گیگابایت همراه با صفحه نمایش لمسی هفت میلیون تومان عرضه می گردد.

در خرید لپ تاپ به چه نكاتی توجه كنیم؟

صفحه كلید راحت، وزن و حجم كم لپ تاپ از خصوصیت های مهمی است كه باید در خرید لپ تاپ به آن توجه گردد.

همچنین قدرت پردازنده برای یك لپ تاپ از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. هسته های پردازشی زمانی قدرت اصلی خودشان را به رخ می كشند كه در اموری مانند ویرایش صدا و تصویر كه نیاز به قدرت پردازشی بالا دارند استفاده شوند.

اگر یك كاربر از لپ تاپ تنها بعنوان نگارش، وب گردی و انجام كارهای عادی استفاده می نماید نیازی به پردازنده های خیلی قوی ندارد و یك لپ تاپ دو هسته ای برای كاربر كافی است.

یكی دیگر از خصوصیت های مهم لپ تاپ، اندازه صفحه نمایش است. لپ تاپ هایی كه صفحه نمایشگرشان بزرگتر از ۱۵.۶ اینچ است لپ تاپ های سنگین محسوب می شوند و حركت دادن شان سخت خواهد بود. در مقابل مدل هایی كه از ۱۳.۳ اینچ كوچك تر باشند بعنوان لپ تاپ های بسیار كوچك شناخته می شود.

همچنین یكی از فناوری های در رابطه با صفحه نمایش سیستم نور پس زمینه است و در بعضی مدلها از شیوه تامین نور LED استفاده می گردد. در این روش نور تنها در قسمتی از تصویر كه روشن است تابیده می گردد و میزان كنتراست در تصویر را بالا می برد كه سبب مصرف كمتر باتری می گردد.

RAM از دیگر بخش های مهم در یك لپ تاپ است اما نكته قابل توجه در این است كه برای كاربری هایی كه استفاده معمولی و روزمره دارند، رم تا ۴ گیگابایت برای رفع نیاز كافی خواهد بود.
1397/02/11
14:54:39
5.0 / 5
4766
تگهای خبر: بازار , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است