اولتیماتوم به تولیدكنندگان محصولات دخانیبعلاوه ابلاغیه

اولتیماتوم به تولیدكنندگان محصولات دخانیبعلاوه ابلاغیه نت واش: در ابلاغیه ای به تمامی تولیدكنندگان سیگار و محصولات دخانی اعلام گردید كه نسبت به ثبت موجودی انبارهای تولیدی خود اقدام نمایند، چون كه در غیر این صورت پس از تاریخ هشتم اردیبهشت ۱۳۹۷ مجاز به فروش به توزیع كنندگان بدون ثبت در سامانه جامع تجارت نخواهند بود.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، با عنایت به اینكه مقرر است رصد كامل شبكه تولید و واردات محصولات دخانی از آبان ماه سال جاری با استفاده از سامانه جامع تجارت در دستور كار قرار گیرد، مركز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات كشور طبق ابلاغیه ای به همه تولیدكنندگان سیگار و محصولات دخانی اعلام نمود كه نسبت به ثبت موجودی انبارهای تولیدی خود اقدام نمایند.

در این ابلاغیه صادر شده برای آن دسته از شركت های تولیدكننده كه علاوه بر انبارهای نگهداری سیگار در محل كارخانه تولیدی، مراكز نگهداری دیگری هم در سطح كشور برای نگهداری سیگارهای تولیدی خود دارند، آمده است: " شركت هایی كه از تاریخ هفتم بهمن ۱۳۹۷ تنها نسبت به ثبت موجودی انبارهای تولیدی خود، (انبارهای نگهداری سیگار در محل كارخانه تولید) اقدام نموده اند و موجودی سایر انبارها و مكان های نگهداری سیگار خود در سطح كشور را در سامانه جامع تجارت ثبت نكرده اند، موظف به رعایت چهار نكته هستند.

در ابتدای امر در صورتی كه موجودی ثبت نشده انبارها تا تاریخ هفتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ به اتمام نرسید، شركت ها ملزم هستند نسبت به ثبت دقیق موجودی اظهار نشده در تاریخ هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ اقدام نمایند.

دومین مبحث اینكه برای هر انبار كه موجودی ثبت نشده دارد، یك اظهار موجودی مجزا صورت گیرد و سومین نكته در ارتباط بااظهار موجودی ثبت نشده انبارها است كه از گزینه "ثبت تولیدات" در سامانه جامع تجارت استفاده و در قسمت "شرح تولید" حتما عبارت "موجودی اظهار نشده تا تاریخ هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ درج شود.

در ارتباط با چهارمین مسئله هم باید خاطرنشاتن كرد كه پس از تاریخ مذكور، موجودی همه انبارها و مكان های نگهداری سیگار برای شركت های تولیدكننده در سراسر كشور، باید با موجودی آن ها در سامانه جامع تجارت برابر باشد و همینطور از این تاریخ، شركت های تولیدكننده مجاز به فروش به توزیع كنندگان بدون ثبت در سامانه نخواهند بود.

به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، پیش از این علی اصغر رمزی -رئیس مركز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات كشور- از امكان رصد كامل شبكه تولید و واردات محصولات دخانی از آبان ماه سال جاری اطلاع داده بود.

وی اعلام نمود كه بر مبنای سامانه ای بر خط از ابتدای آبان ماه سال جاری تمامی شبكه تولید و واردات محصولات دخانی قابل رصد و رهگیری است. مساله ای كه برپایه ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز مدنظر قرار گرفته است.

رمزی با اشاره به این كه سه مرحله از بهره برداری سامانه جامع تجارت به سرانجام رسیده و دو مرحله از آن به منظور بهره برداری كامل باقی مانده است، اظهار نمود كه ثبت سفارش و واردات تنها با استفاده از سامانه با شناسه كالا، ثبت تولید توسط تولید كنندگان سیگار و نقل و انتقال از تولید كننده به توزیع كننده كشوری سه مرحله ای است كه تابحال در ارتباط با این سامانه به مرحله اجرا در آمده و تنها دو مرحله مربوط به ورود توزیع كنندگان استانی و ورود خرده فروشان در جهت بهره برداری كامل این سامانه باقی مانده است.

در ذیل تصویر مربوط به ابلاغیه مركز برنامه ریزی و دخانیات كشور كه به صورت اختصاصی در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است.
1397/02/03
22:54:04
5.0 / 5
5224
تگهای خبر: آب , تولید , فروش , محصولات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است