توقف ارائه خودروهای دیزلی در انگلستان

توقف ارائه خودروهای دیزلی در انگلستان به گزارش نت واش اپلیكیشن اجاره خودروی اوبر (Uber) تحت تاثیر قانون ممنوعیت خودروهای دیزلی در انگلستان، اعلام كرد كه تا سال ۲۰۱۹ میلادی استفاده و ارائه خودروهای دیزلی را متوقف می نماید.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، شركت اجاره تاكسی و خودروی اوبر (Uber ) روز جمعه اعلام كرد كه با توجه به قانون جدید در رابطه با ممنوعیت استفاده و فروش خودروهای دیزلی در انگلستان، قصد دارد از سال ۲۰۱۹ میلادی تنها خودروهای تمام برقی و یا هیبریدی را به مشتریانش ارائه دهد.
دولت انگلیس قرار است تا سال ۲۰۴۰ استفاده و فروش تمامی خودروهای بنزینی و دیزلی را در این كشور ممنوع اعلام كند تا بدین وسیله با معضل آلودگی هوا مقابله كرده و خودروهای دوستدار محیط زیست را بكار بگیرد.
شركت های خودروساز بسیاری در ماه های اخیر اعلام كرده اند كه قصد دارند تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی خود را در این كشور متوقف كرده و اقدام به ساخت خودروهای برقی كنند. شركت خودروسازی ولوو (Volvo ) نخستین خودروسازی بود كه تاریخ دقیق توقف خط تولید موتورهای بنزینی و دیزلی اش را اعلام كرد.
پس از انگلستان، كشورها و شهرهای دیگری همچون فرانسه، مادرید، میكزیكو سیتی و آتن نیز می خواهند روند تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را متوقف كنند.
اپلیكیشن اوبر كه هم اكنون دارای ۴۰ هزار راننده در لندن است، قرار است با آغاز دهه جدید سال میلادی یعنی از ۲۰۱۹ به بعد، تنها خودروهای تمام برقی و یا هیبریدی را به مشتریانش در لندن ارائه دهد و از سال ۲۰۲۲ به بعد هم قرار است در تمامی كشور انگستان این برنامه را عملی كند.

فرد جونز – مدیر اوبر در انگلستان – خاطرنشان می كند:" آلودگی هوا یك معضل بزرگی است كه همه ما وظیفه داریم به مقابله با آن بپردازیم. بدین ترتیب ما تصمیم گرفتیم در این برنامه انگلستان مشاركت كنیم".
وی در ادامه افزود:"شهروندان اهل لندن كه از نرم افزار اوبر استفاده می كنند، بخوبی می دانند كه در حال حاضر بسیاری از خودروهای ما هیبریدی هستند. اما چیزی كه ما می خواهیم آن است كه از وضعیت فعلی خود فراتر رفته تا در پایتخت تمامی خودروها برقی و الكتریكی باشند".
شركت اوبر روز جمعه همچنین اعلام كرد كه به رانندگانش در انگلستان تسهیلاتی به ارزش ۱۵۰ میلیون پوند یا ۱۹۷ میلیون دلار اعطا خواهد كرد تا بتوانند خودروهای خود را به خودروهایی پاك تر و سبزتر تبدیل كنند.
 

1396/06/19
21:27:51
5.0 / 5
5220
تگهای خبر: خودرو , ماشین , صنعت خودرو
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است