غول های طلایی دنیا كجا هستند؟

غول های طلایی دنیا كجا هستند؟ نت واش: چین، استرالیا و روسیه بزرگترین تولیدكنندگان طلا در جهان هستند كه در این میان چین نخستین تولیدكننده و مصرف كننده این فلز گران بهاست. اما هفت كشور دیگر در رده های بعدی قرار دارند كه فهرست تولیدكنندگان برتر دنیا را كامل می كنند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، طلا در سال ۲۰۱۷ عملكرد نسبتاً خوبی داشت اما نه به آن اندازه كه برخی امیدوار بودند. قیمت این فلز زرد در سال میلادی گذشته ۱۳.۶ درصد رشد كرد و تولید آن حدود یك درصد بر اساس سال به سال افزایش یافت.

در حالی كه قیمت طلا در ابتدای سال ۲۰۱۷ پایین آمد در سپتامبر كه آمریكا و كره شمالی تنش های بیش از اندازه معمولی را شاهد بودند به اوج خود رسید. بر پایه گزارش شورای جهانی طلا، تقاضای جهانی برای طلا در سال ۲۰۱۷ به میزان ۷ درصد كاهش پیدا كرد.

تولید طلا طی سال میلادی گذشته كه تولید بالاتر در كشورهای آمریكا، كانادا و استرالیا تا حدودی كاهش در چین را جبران كرد، ثابت ماند. در مجموع تولید طلای جهان در سال قبل به ۳۱۵۰ تن رسید. طبق گزارش پایگاه خبری "اینوستینگ نیوز" كه بر اساس آمار منتشره از جانب سازمان زمین شناسی آمریكا است، بزرگترین تولیدكنندگان طلای جهان در سال ۲۰۱۷ عبارتند از:

۱- چین

تولید معدنی: ۴۴۰ تن

چین با تولید ۴۴۰ تن طلا در سال ۲۰۱۷ بار دیگر بزرگترین تولید كننده طلا در جهان شد. این كشور اكنون بیش از یك دهه است كه این جایگاه را در اختیار دارد. تولید چین به میزان ۱۳ تن در سال ۲۰۱۷ كاهش پیدا كرد كه تصور می رود این كاهش به علت افزایش مقررات سخت گیرانه محیط زیستی از جانب دولت این كشور بوده است. چین و هند سال قبل بزرگترین مصرف كنندگان طلای جهان بودند. تقاضا برای طلا چهار درصد افزایش یافت كه اولین افزایشی بود كه این صنعت از سال ۲۰۰۳ مشاهده كرد.

۲-استرالیا

تولید معدنی: ۳۰۰ تن
تولید طلا در استرالیا در سال ۲۰۱۷ به ۳۰۰ تن رسید كه بالاتر از ۲۹۰ تن در سال ۲۰۱۶ بود. این افزایش با این حال حقیقت روی داد كه شركت "نیوكرست ماینینگ" - بزرگترین تولید كننده طلای استرالیا - تولید طلای كمتری را در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال پیش از آن گزارش كرد.

۳- روسیه

تولید معدنی: ۲۵۵ تن
روسیه سومین تولیدكننده بزرگ طلای جهان در سال ۲۰۱۷ بود كه تولیدش در ۲۵۵ تن نسبتا ثابت ماند. با این همه این كشور می خواهد ظرف یك دهه آینده یا بیشتر تولید خویش را افزایش دهد. در سال ۲۰۱۶ گزارش شده بود كه روسیه می خواهد تولید طلای سالانه خویش را تا سال ۲۰۳۰ به ۴۰۰ تن افزایش دهد. طبق اعلام سازمان زمین شناسی آمریكا، ذخایر طلای روسیه به ۵۵۰۰ تن می رسد كه تنها اندكی كمتر از ۶۰۰۰ تن ذخایر آفریقای جنوبی و ۹۸۰۰ تن ذخایر استرالیا است.

۴- آمریكا

تولید معدنی: ۲۴۵ تن
تولید طلای آمریكا در سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا كرد. سازمان زمین شناسی آمریكا این افزایش را به افزایش تولید معدن كورتز در نوادا و معدن كرسون در كلرادو و همینطور به علت میانگین بالاترین گرید سنگ ها و آغاز فعالیت دو معدن جدید نسبت داد. طلا در آمریكا در بیش از ۴۰ معدن در آلاسكا و شماری معادن كوچك تر در غرب این كشور تولید می گردد. ۲۶ معدن بزرگ در آمریكا عامل تولید ۹۹ درصد طلای این كشور هستند.

۵- كانادا

تولید معدنی: ۱۸۰ تن
تولید طلا در كانادا در سال ۲۰۱۷ به میزان قابل توجهی افزایش یافت و به این كشور اجازه داد پنجمین تولیدكننده بزرگ جهان شود. این كشور سال قبل تولید ۱۸۰ تن طلا در مقایسه با ۱۶۵ تن در سال ۲۰۱۶ را گزارش كرد.

۶- پرو

تولید معدنی: ۱۵۵ تن
پرو در سال قبل شاهد افزایش اندك تولید طلا بود و تولیدش از ۱۵۳ تن در سال ۲۰۱۶ به ۱۵۵ تن در سال ۲۰۱۷ افزایش یافت. این كشور در سال ۲۰۱۴ پایین ترین سطح تولید و صادرات را داشت اما از آن زمان بهبود اندكی پیدا كرده است. گفته می گردد معدنكاری طلای غیرقانونی همچنان برای این كشور یك مشكل باقی مانده و عامل تخریب زمین ها همچون بخش هایی از جنگل پرارزش آمازون است.

۷- آفریقای جنوبی

تولید معدنی: ۱۴۵ تن
تولید طلای آفریقای جنوبی در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۱۶ تغییری نكرد و ثابت ماند. تولید طلای این كشور ۸۵ درصد از سال ۱۹۸۰ كاهش یافته اما دهه ها است كه این كشور در بین بزرگترین تولیدكنندگان طلای جهان قرار دارد.
طبق گزارش اكونومیست، افزایش هزینه های نیروی كار، قیمت های پایین طلا اختلافات كارگری و توقف متداول كار سبب شده معدنكاران برای حضور در این كشور تمایل كمتری داشته باشند. بعنوان نمونه "آنگلو گلد آشانتی" اعلام نموده می خواهد یك سوم از كارگران آفریقای جنوبی خویش را اخراج كند. تنش های نژادی همینطور عامل اختلاف میان شركت های معدنی و دولت بوده است. بعلاوه كمبود آب در آفریقای جنوبی احتمالاً بر معدنكاری و فعالیت سایر صنایع تاثیر می گذارد اما گفتن اینكه چه پیامدهایی خواهد داشت هنوز زود است.

۸- مكزیك

تولید معدنی: ۱۱۰ تن
مكزیك هم تولیدكننده طلای بزرگ دیگری است كه شاهد كاهش تولید خود در سال میلادی گذشته بود. نوسانات قیمت طلا به همراه فرسوده شدن معادن طلا چالش های تولیدی را برای معادن طلای این كشور تولید كرد. با این همه همچنان شمار زیادی اكتشافات و توسعه معادن طی چند سال قبل وجود داشته كه به مكزیك اجازه داده همچنان در لیست تولیدكنندگان برتر بماند.

۹- ازبكستان

تولید معدنی: ۱۰۰ تن
ازبكستان در لیست نهمین تولید كننده بزرگ طلای جهان در سال ۲۰۱۷ قرار گرفت. این كشور ۱۰۰ تن طلا در سال ۲۰۱۷ تولید كرد كه در مقایسه با ۱۰۲ تن در سال ۲۰۱۶ كاهش اندكی داشت. معدن طلای مورانتوی ازبكستان یكی از بزرگترین معادن روباز جهان است. ازبكستان معادن قدیمی طلا است كه همچنان تولید دارند و شاهده سرمایه گذاری چندانی در اكتشاف نبوده است.

۱۰- اندونزی

تولید معدنی: ۸۰ تن
تولید طلای اندونزی در سال ۲۰۱۷ به ۸۰۰ تن رسید كه در مقایسه با سال ۲۰۱۶ تغییری نداشت و ثابت ماند. معدن گراسبرگ بزرگترین معدن طلای اندونزی بوده و ۲۵.۸ میلیون اونس طلا و همینطور ۲۶.۹ میلیارد پوند مس دارد. گراسبرگ سال قبل به علت تصمیم شركت "فریپورت مك موران" برای واگذاری ۵۱ درصد از سهام شركت "فریپورت اندونزی" به دولت اندونزی در صدر اخبار قرار گرفت.
1397/01/09
22:03:15
5.0 / 5
4480
تگهای خبر: تولید , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است