طلا ارزان تر می گردد

طلا ارزان تر می گردد نت واش: اغلب كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نسبت به روند قیمت طلا در هفته جاری نظر منفی داشتند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، اغلب تحلیلگران و معامله گرانی كه در این نظرسنجی شركت كردند، به دو عامل اصلی در پیش بینی خود برای كاهش قیمت طلا اشاره كردند كه شامل آمار اشتغال قوی آمریكا و آماده شدن رییس جمهور آمریكا برای دیدار با رهبر كره جنوبی برای حل بن بست پیرامون برنامه تسلیحات هسته ای كره شمالی بودند.

آمار وزارت كار آمریكا روز جمعه نشان داد اقتصاد این كشور ۳۱۳ هزار شغل غیركشاورزی در فوریه بوجود آورده كه بالاتر از ۲۰۰ هزار شغل جدید پیش بینی شده از جانب اقتصاددانان بود. آمار اشتغال قوی زمینه را برای افزایش نرخ های بهره آمریكا در ماه میلادی جاری مساعد می كند.

از میان ۱۷ كارشناس بازار كه در نظرسنجی طلای وال استریت شركت كردند، ۱۱ نفر یا ۶۵ درصد كاهش قیمت طلا و ۲ نفر یا ۱۲ درصد افزایش قیمت این فلز پرارزش را پیش بینی كردند در صورتی كه ۴ نفر یا ۲۴ درصد نسبت به روند قیمت طلا در هفته جاری نظری نداشتند.

در این بین، از ۶۶۳ سرمایه گذاری كه در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز شركت كردند، ۳۱۴ نفر یا ۴۷ درصد نسبت به افزایش قیمت ها در هفته جاری بدبین بودند و در مقابل، ۲۷۰ نفر یا ۴۱ درصد افزایش قیمت ها را پیش بینی كردند و ۷۹ نفر یا ۱۲ درصد هم نظری نداشتند.

برای هفته گذشته، ۶۷ درصد از كارشناسان وال استریت و ۵۰ درصد از سرمایه گذاران نسبت به روند قیمت طلا خوش بین بودند. هر اونس طلا برای تحویل در آوریل در معاملات روز جمعه بازار آمریكا با ۲.۳۰ دلار یا ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۳۲۴ دلار بسته شد و برای كل هفته ۶۰ سنت یا حدود ۰.۰۵ درصد رشد قیمت نشان داد.

كوین گریدی، رییس شركت فونیكس فیوچرز با ابراز بدبینی نسبت به رشد قیمت طلا در هفته جاری اظهار داشت: آمار قوی اشتغال، افزایش نرخ های بهره آمریكا در مارس را قطعی می كند. ما همچنان اخبار مثبت از كره شمالی را ملاحظه كردیم كه قیمت طلا را با فشارهای كاهشی روبرو كرد.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در شركت پرایس فیوچرز هم با عنایت به خروج بعضی از سرمایه گذاران از بازار طلا به بازارهایی مانند سهام، كاهش بیشتر قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی نمود با این همه تصریح كرد به علت نگرانی های تورمی قیمت این فلز پرارزش افت چشمگیری نخواهد داشت.

كالین سیژینسكی، استراتژیست ارشد بازار در شركت "ولث منیجمنت" هم به كیتكونیوز اظهار داشت: از زمان اعلام دیدار میان رییس جمهور آمریكا و رهبر كره شمالی، سرمایه از دارایی های مطمئن مانند ین ژاپن خارج شده است. بعلاوه آمار اشتغال مطلوب آمریكا با پشتیبانی از ارشد دلار، بانك مركزی این كشور را وادار خواهد نمود برای افزایش نرخ های بهره دست بكار شود.


1396/12/19
22:16:48
5.0 / 5
4786
تگهای خبر: بازار
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است