معاون توانیر:

مدیریت در مصرف برق

مدیریت در مصرف برق نت واش: معاون هماهنگی توزیع توانیر اظهار داشت به جای احداث نیروگاه و شبكه می توان با مدیریت مناسب بر روی پیك مصرف، بخشی از كمبود برق كشور را مرتفع نماییم.


محمودرضا حقی فام در گفت وگو با ایسنا، اظهار كرد: محورهایی كه وزیر پیشنهادی نیرو ارائه كرده بسیار ارزشمند است و تعداد قابل توجهی از مدیران و متخصصان صنعت برق با ایشان همفكر هستند كه می توانند در رسیدن به اهداف وی كمك موثری باشند.
وی خاطرنشان كرد: در این حوزه باید به فاینانس های داخلی و خارجی نیز دسترسی پیدا كنیم و در این خصوص مدل اقتصادی طراحی شود كه در مكانیزم آن امكان بازپرداخت مدنظر باشد تا بجز مبلغی كه از مردم در خصوص انشعاب دریافت می كنیم، با كمك این فاینانس ها بتوانیم عقب ماندگی توسعه صنعت برق را نیز جبران كنیم.
معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان اینكه یكی از معضلات وزارت نیرو عدم توازن اقتصادی است كه باعث شده تا میزان درآمد و هزینه این وزارتخانه متناسب نباشد و به همین خاطر یك بدهی انباشته روزافزون را شاهد باشیم، ادامه داد: بایستی اقتصاد داخل وزارت نیرو ساماندهی شود و هزینه های خرید برق و هزینه های جاری شركت ها نیز كنترل شود.
حقی فام با اشاره به اینكه نظام تعرفه نیز بایستی در اولویت مهم اصلاح شود، افزود: وضعیت تعرفه در رابطه با خرید انرژی و انشعاب عدم توازن را تشدید كرده است كه می شود با كمك مجلس شورای اسلامی اصلاحاتی را روی آن انجام داد.
وی با اشاره به اینكه هماهنگی داخل سازمان ها و شركت های وزارت نیرو باید برای ایجاد هم افزایی تقویت شود تا به اهداف كلی دست یابیم، خاطرنشان كرد: در سال های اخیر در شبكه انتقال بسیاری از پروژه ها اجرا نشده یا به تعویق افتاده كه نتیجه آن ضعف شبكه انتقال بخصوص شبكه فوق توزیع است كه بایستی قسمتی از منابع مالی به این سمت منتقل شود تا عقب ماندگی شبكه فوق توزیع انتقال و سپس شبكه توزیع مرتفع شود.
معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان اینكه در سال جاری موفق شدیم حدود ۴ هزار مگاوات مدیریت مصرف داشته باشیم، اظهار كرد: تقویت روند مدیریت مصرف برای صنعت برق ایران بسیار مهم است زیرا به جای احداث نیروگاه و شبكه می توان با مدیریت مناسب روی پیك، بخشی از كمبود برق كشور را مرتفع كنیم.

 

1396/05/26
15:55:08
5.0 / 5
5366
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است