چینی ها انگیزه را از تولیدكنندگان ایرانی گرفته اند

چینی ها انگیزه را از تولیدكنندگان ایرانی گرفته اند نت واش: رئیس اتحادیه پوشاك مشهد اظهار داشت: كشور ما از سال 1350 در زمینه تولید فعال بوده اما در سال های آتی با فعالیت چین انگیزه تولید برای تولید كنندگان داخلی از بین رفته است.


سید مهدی لسان طوسی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینكه انگیزه لازمه تولید خوب است، عنوان كرد: ما هیچ گونه نیازی به واردات پوشاك نداریم؛ از این رو اگر برندهای خارجی كه وارد كشور می شود، فقط به منظور ارتقای سطح كیفی محصولات باشد، نتیجه آن بابد رقابتی شدن بازار باشد تا در نهایت كیفت كالاهای ایرانی افزایش یابد.
رئیس اتحادیه پوشاك مشهد با اشاره به اینكه در شعار امسال اقتصاد مقاوتی، پشتیبانی از تولید و مبارزه با كالای قاچاق مطرح شده است، اظهار نمود: در مورد مبارزه با كالای قاچاق در سطح عرضه اتفاقاتی شكل گرفت كه تاثیر مطلوبی داشته به صورتی كه تولیدكنندگان ما انگیزه ای برای تولید دوباره یافته اند؛ از این رو وضعیت تولید ما نسبت به قبل شرایط مناسب تری پیدا كرده است.
لسان طوسی در مورد مبادی ورودی و اصلی كالای قاچاق عنوان كرد: هنوز اتفاق خاصی برای برورد با این مساله نیفتاده است؛ به همین جهت اگر جلوی ورود كالای قاچاق از مبادی اصلی گرفته شود، دیگر نیازی به پیگیری در سطح عرضه نیست.
وی تصریح كرد: در تمام دنیا یك تولیدكننده زمانی كه می خواهد كالایی را تولید نماید، دولت با قرار دادن تسهیلات و معافیت 5 ساله نخست، مالیات تولید را برای آن واحد تولیدی لحاظ می كند و اگر تسهیلات به واحد تولیدی اختصاص پیدا كند، بازپرداخت بعد از بهره برداری از تولید كننده دریافت می گردد. همینطور دولت ها انرژی مورد نیاز واحدهای تولیدی را در نظر می گیرند. متاسفانه هیچگونه از این موارد گفته شده در كشور ما رعایت نشده و از سویی فشارهای زیادی بر روی تولیدكنندگان ما وجود دارد.
رئیس اتحادیه پوشاك مشهد با اشاره به اینكه باید در حیطه تولید باید انگیزه تولید شود، خاطرنشان كرد: از سال 1350 ما تولید كننده بوده ایم اما در سال های اخیر با فعالیت چین در حوزه تولید، تولیدكنندگان ما یكی بعد از دیگری عرصه تولید را ترك گفته اند. بایستی در این خصوص تولید انگیزه شود.
لسان طوسی با اشاره به اینكه اگر دولت در مورد مبارزه با كالای قاچاق خوب عمل كند، تولیدكنندگان ما بطور قطع با عنایت به نیاز مردم به عرصه تولید بازخواهند گشت، اظهار داشت: همچین باید تمهیداتی در زمینه صادرات كالای تولید كنندگان به منظور دیده شدن كار تولید كننده صورت گیرد.1396/12/15
14:20:43
5.0 / 5
4692
تگهای خبر: تولید , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است