معاون وزیر كشاورزی به ایسنا خبر داد

راه اندازی شركت برای توسعه زیرساخت های كشاورزی، آمادگی برای سرمایه گذاری در عراق

راه اندازی شركت برای توسعه زیرساخت های كشاورزی، آمادگی برای سرمایه گذاری در عراق نت واش: معاون وزیر جهادكشاورزی در امور آب و خاك از حمایت جهت راه اندازی شركتی توسط بخش خصوصی برای توسعه زیرساختهای بخش كشاورزی و اجرای طرح های كلان اطلاع داد و اظهار داشت: برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف كشاورزی بخصوص حوزه آب و خاك پتانسیل های فراوانی وجود دارد كه آمادگی خویش را اعلام نموده ایم.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، علیمراد اكبری در حاشیه مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه بین المللی ماشین الات كشاورزی و سیستم های نوین آبیاری در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص اینكه آیا برنامه ای برای توسعه زیرساختهای كشاورزی بخصوص حوزه آب و خاك در عراق با عنایت به بیرون رانده شدن داعش از این كشور دارید؟ اظهار نمود: وزیر جهاد كشاورزی با وزیر كشاورزی عراق چندین جلسه برگزار كرده و طی آن بارها آمادگی خویش را برای صادرات خدمات فنی و مهندسی در زمینه آبیاری تحت فشار و خدمات تولید لوازم مورد نیاز آن اعلام نموده ایم كه پتانسیل بسیار مناسبی در ایران وجود دارد.
وی اضافه كرد: دو هفته گذشته كه به عراق سفر كردم با نگاه كارشناسی مشاهده كردم كه خیلی از مناطق این كشور، زیرساخت های مناسب در حوزه آب و خاك و كشاورزی را ندارد و اگر هم در گذشته از این پتانسیل ها برخوردار بوده، امروز تقریباً همه آنها از بین رفته و تخریب شده است.
معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور آب و خاك ادامه داد: عراق فرصت سرمایه گذاری و پتانسیل و ظرفیت بسیار خوبی است كه بتوانیم از توان مهندسی و تولیدات داخلی خود به نفع عراق و خودمان استفاده نماییم كه البته در این زمینه اعلام آمادگی شده است.
راه اندازی شركتی بزرگ برای اجرای طرح های كلان
اكبری افزود: درصددیم تا شركتی با كمك مشاوران، تولیدكنندگان، پیمانكاران و دیگر فعالان بخش خصوصی تشكیل دهیم و وزارت جهاد كشاورزی تنها نقش حمایتی خواهد داشت. هدف از طریق اندازی این شركت این است كه بعد از اتمام طرح های بزرگی مانند طرح احیای دشت های ۵۵۰ هزار هكتاری ایلام و خوزستان، توسعه شبكه های نوین آبیاری، شبكه های فرعی آبیاری و زهكشی غرب و شمال غرب كشور، پروژه سیستان كه بیش از یك میلیون هكتار است، از توان بخش خصوصی در این اراضی بهره برده و آن را صادر نماییم.
معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور آب و خاك اظهار داشت: با راه اندازی این شركت بخش خصوصی با برخورداری از حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران از توان فنی و مهندسی كشور استفاده گردد و امیدواریم جامعه مهندسین تولیدكنندگان و پیمانكاران بتوانند خدمات فنی مهندسی خویش را صادر كنند.
همچنین در مورد برنامه ریزی های مختلف برای صادرات خدمات فنی و مهندسی به افغانستان هم اظهار نمود: هم اكنون با برخی دیگر از كشورهای همسایه مانند افغانستان مذاكراتی انجام داده ایم تا توان تولید تجهیزات و لوازم آبیاری تحت فشار را به آنجا صادر نماییم و اگر فعالان بخش خصوصی بتوانند دور هم جمع شوند و برای خود تشكلی قوی راه اندازی كنند، می توانند تولیدات خویش را با صادرات به این كشورها پایدار كرده و استمرار دهند.1396/12/05
20:59:46
5.0 / 5
4503
تگهای خبر: آب , تولید , خدمات , كشاورزی
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است