مدیركل حفاظت محیط زیست خوزستان خبر داد؛

آتشسوزی در هورالعظیم

آتشسوزی در هورالعظیم به گزارش نت واش، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان دود ناشی از آتشسوزی در قسمت عراقی تالاب بین المللی هورالعظیم را دلیل آلودگی هوای ۳ شهر استان اعلام نمود.به گزارش نت واش به نقل از مهر، داوود میرشکار پس از ظهر پنجشنبه در گفت و گویی رسانه ای در تشریح دلیل وجود دود غلیظ در آسمان و آلودگی هوا در سه شهر استان خوزستان بیان نمود: ساعت ۲۴ شامگاه ۲۹ شهریورماه مشاهده دود غلیظ در شهر های سوسنگرد، هویزه و اهواز گزارش شد.
وی اضافه کرد: این دود ناشی از وقوع آتشسوزی در قسمت عراقی تالاب بین المللی هورالعظیم است و با عنایت به خاموش شدن آن شاهد بهبود وضعیت هوا در ساعات آینده خواهیم بود.
میرشکار با اشاره به اینکه از ۴ تا ۷ شهریور سال جاری ۴۸۰ هکتار و در ۲۷ شهریور ۱۵۰ هکتار از بخش عراقی تالاب هورالعظیم در آتش سوخت، افزود: آتشسوزی به بخش ایرانی تالاب سرایت نکرده است و مشکلی وجود ندارد.
وی اظهار داشت: طرف عراقی هیچ گونه اقدام مؤثری برای پیشگیری از آتشسوزی انجام نمی دهد و مکاتبه های ملی و با وزارت امور خارجه انجام شده و منتظر سپری شدن روال دیپلماتیک برای رفع مشکل هستیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: حداکثر غلظت آلودگی هوا در اهواز در ساعت ۲ صبح امروز به ۲۰۶ AQI رسید و آلودگی در ساعت ۱۰ بامداد امروز به ۱۶۱ AQI یافت و در وضعیت ناسالم قرار دارد، ضمن این که حداکثر غلظت آلودگی در سوسنگرد در ساعت ۲۴، ۸۷ میکروگرم در متر مکعب ثبت شده است و هم اکنون شاخص آلودگی ۹۸ AQI و در وضعیت قابل قبول است.


منبع:

1402/06/31
13:09:16
5.0 / 5
270
تگهای خبر: آلودگی , محیط زیست , هوا
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است