در آخرین روز سال ۱۴۰۱؛

شاخص هوای اصفهان در وضعیت ناسالم می باشد

شاخص هوای اصفهان در وضعیت ناسالم می باشد نت واش: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز بیست و نهم اسفندماه با میانگین 137 در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت گردید.به گزارش نت واش به نقل از مهر، میانگین شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز دوشنبه بیست و نهم اسفند ماه وضعیت نارنجی را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۱۹۲ و بزرگراه خرازی با ۱۵۶ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در ایستگاه رودکی با ۶۲ AQI وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
امروز شاخص هوای شهرهای مجاور کلان شهر اصفهان همچون شاهین شهر با ۶۴ AQI در وضعیت قابل قبول ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی مبارکه، سجزی، خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد و همین طور منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان امروز دوشنبه وزش باد به نسبت شدید تا شدید پدیده غالب کلان شهر اصفهان است. فردا سه شنبه با فعال شدن سامانه ناپایدار و پرقدرت بارشی به استان، برای این شهر نیز بارش های رگباری بهاری و وزش باد شدید پیش بینی شده که تا بامداد پنجشنبه سوم فروردین ادامه خواهد یافت.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1402/01/01
20:31:15
5.0 / 5
175
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است