برف سنگین کار دست ژاپن داد

برف سنگین کار دست ژاپن داد به گزارش نت واش، تولیدات کارخانه ای ژاپن بیشترین کاهش را طی هشت ماه گذشته در قسمت خودرو ها و تراشه ها ثبت کرده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، تولید کارخانه های ژاپن در ژانویه با سریع ترین سرعت در هشت ماه گذشته کاهش پیدا کرد چونکه کاهش تقاضای خارج از کشور صدمه های زیادی بر صنایع کلیدی مانند خودرو و تجهیزات نیمه هادی وارد کرد. در مقابل، داده های جداگانه نشان داد که خرده فروشی سریع ترین رشد خویش را در نزدیک به دو سال قبل نشان داده است که مسیرهای متفاوت بین تولید متعادل و فعالیتهای قوی در قسمت خدمات را برجسته می کند.
آتسوشی تاکدا، اقتصاددان ارشد مؤسسه تحقیقات اقتصادی ایتوچو اظهار داشت: تولید ضعیف صادراتی و بهبود مصرف همچنان دو محور اصلی اقتصاد ژاپن هستند. داده های دولتی در نشان داد که تولید کارخانه در ژانویه نسبت به ماه قبل ۴.۶ درصد کاهش پیدا کرد. این انقباض بسیار بزرگتر از میانگین پیشبینی اقتصاددانان در خصوص کاهش ۲.۶ درصدی بود وسریع ترین کاهش را از زمان سقوط ۷.۵ درصدی ماه می ۲۰۲۲ که قرنطینه کووید-۱۹ چین زنجیره تأمین تولیدکنندگان ژاپنی را مختل کرد، نشان داد.
تولید محصولات خودرو ۱۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد که سبب کاهش شاخص کل شد، در حالیکه تولید اقلامی مانند ماشین آلات تولیدی و قطعات الکترونیکی به ترتیب ۱۳.۵ و ۴.۲ درصد کاهش پیدا کرد.
یک مقام وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت به خبرنگاران اظهار داشت: تجهیزات نیمه هادی ۲۶.۸ درصد کاهش پیدا کرد چونکه شرکتهای تولید تراشه هزینه سرمایه خویش را کاهش دادند، در حالیکه خودرو های سواری ۷.۴ درصد کاهش یافتند که بخشی از آن به علت تنگنای تأمین قطعات ناشی از برف سنگین در سرتاسر ژاپن بود.
طبق نظرسنجی رویترز، بعد از رشد ضعیف تر از حد انتظار ۰.۶ درصدی در سه ماهه پایانی ۲۰۲۲، انتظار می رود اقتصاد ژاپن که سومین اقتصاد بزرگ جهان است، رشد سالانه ۱.۴ درصدی را در ژانویه تا مارس ثبت کند.
تاکدا عنوان نمود که ژاپن تا وقتی که بهبود اقتصادی حاصل نشود، نمی تواند از کاهش تورم بگریزد. ازاین رو می تواند با وارد کردن شوک اقتصادی قوی به اقتصاد مانند افزاش شدیده نرخ بهره، اصلاحات سیاسی انجام دهد.
منبع:

1401/12/10
07:32:27
5.0 / 5
215
تگهای خبر: تولید , خدمات , خودرو , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است