با توجه به كاهش ۱۰۰ دلاری طلا

قیمت طلای جهانی کاهش یافت

قیمت طلای جهانی کاهش یافت نت واش: قیمت طلا روز جمعه و قبل از تعطیلی بازار بیش از دو درصد کم شد و به پایین ترین حد بیش از سه هفته اخیر رسید، بعد از آن که داده های قویتر از حد انتظار مشاغل در ایالات متحده این نگرانی را ایجاد کرد که فدرال رزرو ممکنست نرخ بهره را افزایش دهد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا قبل از تعطیلی بازار به ۱۸۶۴ دلار و ۳۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۸۶۵ دلار و ۳۰ سنت رسید. طلا تا کنون در این هفته ۲.۵ درصد کاهش داشته است که بزرگ ترین افت هفتگی خود از اوایل اکتبر را به خود مختص کرده است و نرخها در دو جلسه نزدیک به ۱۰۰ دلار کم شده است.
رشد اشتغال ایالات متحده در ژانویه به شدت شتاب گرفت و ۵۱۷ هزار موقعیت شغلی افزوده شد که حدودا دو برابر افزایش در دسامبر است. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA اظهار داشت: این داده ها به این استدلال کمک می نماید که فدرال رزرو ممکنست در آینده اندکی تهاجمی تر باقی بماند.
دلار ۱.۱ درصد جهش کرد و به بالاترین سطح سه هفته اخیر رسید بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه داری نیز افزایش پیدا کرد. در اوایل این هفته، بانک مرکزی ایالات متحده بعد از یک سال افزایش بیشتر، نرخ بهره را یک چهارم درصد افزایش داد و جروم پاول، رییس فدرال رزرو، نسبت به تشدید بیشتر سیاست های پولی هشدار داد.
طبق گزارش رویترز، طلا نسبت به افزایش نرخ های بهره ایالات متحده بسیار حساس است برای اینکه این نرخ ها هزینه فرصت نگهداری شمش های بدون بازده را می افزایند.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۴.۹ درصد کاهش به ۲۲.۳۳ دلار رسید، پلاتین با ۴.۷ درصد کاهش به ۹۷۳ دلار و ۱۷ سنت رسید، در صورتیکه پالادیوم با ۱.۶ درصد کاهش به ۱۶۲۸ دلار و ۴۳ سنت رسید. هر سه این فلزات گرانبها در هفته کاهش یافتند.1401/11/15
14:14:01
5.0 / 5
225
تگهای خبر: بازار
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است