مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان:

گرفتن مجوز احیای بانک سرمایه

گرفتن مجوز احیای بانک سرمایه نت واش: مرکزی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور از گرفتن مجوز احیای بانک سرمایه مختص معلمین آگاهی داد.


حمیدرضا نجفی پور کردی دوم بهمن ماه در جریان سفر به استان مرکزی و در حاشیه بازدید از شرکت ماشین سازی اراک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از مجموعه های اقتصادی وزارت آموزش وپرورش است که مشکلاتی در گذشته داشته است، اما با مسئله شناسی، مسائل درک و فهم شده است و باید برنامه هایی مناسب با رویکرد انقلابی ذیل نگاه عالمانه رئیس جمهوری برای برون رفت از مسائل تدوین شود.
وی ادامه داد: در ۱۰ حوزه اساسی برای معلمین برنامه ریزی شده است که با اهمیت ترین آن احیای بانک سرمایه مختص معلمین است، با ظرفیت سازی در درون حاکمیت، مجوز احیای آن گرفتن شده است و بخش قابل توجهی از بدهی های بزرگ در زمینه جرائم اضافه برداشت به مبلغ بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان بخشیده شده و اقدامات برزگی در راه احیای این بانک در جریان است.
نجفی پور کردی افزود: در زمینه ارزش مالکانه که مطالبه بیش از ۱۰ ساله است، باید قیمت روز دارایی هایی که در گذشته خریداری شده احصا شود و به همه معلمین سهام خودشان را ارائه نماییم. در پروسه بورسی شدن قرار داریم و پیش بینی می شود این پروسه یک سال زمان ببرد که تا حالا نیمی از این زمان گذشته است.
وی با تأکید بر این که طی تعامل با دولت سیزدهم، تعیین تکلیف بیش از ۵ هزار میلیارد تومان از مطالبات سنواتی صندوق در دستور کار قرار گرفته است و امید است که در لایحه بودجه ۱۴۰۲، مطالبات پنج هزار میلیارد تومانی صندوق در پروسه وصول قرار گیرد، اظهار داشت: در بخش های مختلف که معلمین انتظار دارند همچون توجه به معیشت در دوره خدمتی و بازنشستگی، طراحی های خوبی انجام شده و قدمهای اولیه این برنامه ها برداشته شده است. در بحث بیمه عمر، خدمات خودرویی اقساطی، تامین کالا و مسکن نیز در تعامل با دولت، وزارت آموزش وپرورش و بانک مسکن اقداماتی شکل گرفته و امید است که اوایل سال آینده در بخش مسکن رهاوردی برای معلمین داشته باشیم.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور با اعلان اینکه در این بازدید از شرکت ماشین سازی قسمتی از مسائل و مشکلات مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: تیم مدیریتی جدید در شرکت حاضر شده است و درصددیم برای مشکلات موجود در زمینه توسعه، تامین منابع، بازار فروش، ظرفیت سازی داخل استان و صندوق برنامه ریزی شود چونکه باید این صنعت در پهنه اقتصاد کشور نقش آفرینی داشته باشد، همین طور توسعه مراکز آموزشی و مهارتی از اهدافی است که مدنظر قرار گیرد.
وی درباب نوسازی تجهیزات و ماشین آلات موجود در شرکت، بیان کرد: اساسا با رویکرد ارتقای راندمان، نوسازی ماشین آلات را خواهیم داشت و باید مبتنی بر خلاقیت و نوآوری، کارهای بزرگی شکل گیرد. هم اکنون سهم تولیدات دانش بنیان این مجموعه صنعتی کم است و باید برای ارتقای این بخش هدفگذاری کرد. جوانان نخبه را باید در قالب یک زنجیره به کار بگیریم تا برای دانش بنیان شدن مجموعه کمک کنند و تیم مدیریت نیز باید چنین نگاهی را دنبال کند.
استان مرکزی نیازمند توسعه ظرفیت های آموزش مهارتی است
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در این بازدید استاندار مرکزی اظهار داشت: شرکت ماشین سازی اراک به عنوان یک ابر صنعت و صنعت صنعت ساز جایگاه ویژه ای در کشور دارد.
دکتر فرزاد مخلص الائمه اشاره کرد: در این بازدید روند پیشرفت پروژه های سفارش داده شده به ماشین سازی از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت و در ادامه کار باید اقداماتی انجام گیرد، باید اقداماتی در روند نوسازی تجهیزات شرکت صورت گیرد. این نوسازی باید مبتنی بر ظرفیت نخبگان شرکت و کشور صورت گیرد و برای ارتقای شرکت از ظرفیت های خارجی نیز باید مبتنی بر درآمد شرکت، اقدام نمود.
وی با اعلان اینکه مسلما استفاده از تمام ظرفیت شرکت، ارتقای درآمد را به همراه دارد، اظهار داشت: تقریباً یکی از اسثتنایی ترین کارگاه های کشور از نظر ابعاد و مدیریت یکپارچه را در ماشین سازی شاهد می باشیم و باید مجموعه صنایع کشور و پروژه های نفت و گاز و نیروگاه و پروژه های در رابطه با ماشین سازی وارد مدار شوند. این شرکت با روند فعلی به زودی به نقطه ای جلوتر از نقطه شکوفایی گذشته خود می رسد.
استاندار مرکزی افزود: در این سفر توافق شد که هنرستان جوار صنعت بمنظور ارتقا و بهبود مرکز آموزش علمی و کاربردی ماشین سازی با همکاری اداره کل آموزش وپرورش استان فعال شود، استان مرکزی به عنوانی یکی از قطب های صنعت کشور، به شدت نیازمند توسعه ظرفیت آموزش های مهارتی در تمام سطوح است.
ماشین سازی با ۲۵ درصد ظرفیت فعال است
در جریان این بازدید مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک بیان کرد: ماشین سازی ظرفیت خالی بسیاری دارد و امروز با ۲۵ درصد ظرفیت فعال است.
سرایی با اعلان اینکه قرارداد جاری شرکت هم اکنون ۵ هزار میلیارد تومان است، اضافه کرد: شرکت طبق ظرفیت موجود می تواند تا بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان قرارداد کاری منعقد کند. تولیدات ماشین سازی عملا از خروج ارز جلوگیری کرده است، تجهیزات فرآیندی پتروشیمی ها تا سال قبل از اروپا و چین و کره وارد می شد اما امروز این تجهیزات توسط ماشین سازی اراک درحال تولید است.
وی با اشاره به این که خیلی از تاسیسات بندری، نفتی و انرژی های نوین در شرکت ماشین سازی قابل تولید هستند، بیان کرد: باید به سمتی حرکت نماییم که از واردات جلوگیری و از ظرفیت های داخلی استفاده گردد. امروز خیلی از تجهیزات وارداتی قابلیت ساخت توسط شرکت هایی مانند ماشین سازی اراک را دارد و باید بر توسعه ساخت داخل تمرکز کرد.
منبع:

1401/11/03
08:51:15
5.0 / 5
218
تگهای خبر: بازار , بودجه , بیمه , تولید
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است