هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

هوای اصفهان در وضعیت نارنجی نت واش: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان  امروز هفتم مهرماه با میانگین 129 در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس ثبت گردید.به گزارش نت واش به نقل از مهر، بر طبق اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست، هوای کلانشهر اصفهان اکنون در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با شاخص ۱۰۶ و استانداری با شاخص ۱۲۹ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه خیابان پروین با شاخص ۱۵۳ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان است.

با توجه به این که برای ارسال داده های ایستگاه های پایش هوا در مناطق مختلف شهر اصفهان از اینترنت همراه خطوط ایرانسل استفاده می شود، ادامه قطعی اینترنت اپراتورهای تلفن همراه سبب اختلال و نبود دسترسی به دیتای ایستگاه های سنجش کیفی هوا در خیابان های انقلاب، کاوه، رودکی، میرزا طاهر و رهنان شده است. قبل تر نیز هشت ایستگاه پایش هوای کلانشهر اصفهان در خیابان های فرشادی، فیض، باهنر، جِی، باغ غدیر، دانشگاه، ورزشگاه میثاق و بزرگراه خرازی قطع بود.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر شاهین شهر با شاخص ۶۴ و سگزی با شاخص ۸۲ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه های مبارکه، منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/07/07
12:29:09
5.0 / 5
167
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است