در پنج ماهه امسال

بیش از ۱۰۰ هزار تخلف صنفی کشف شد

بیش از ۱۰۰ هزار تخلف صنفی کشف شد نت واش: نت واش: برمبنای آمار سازمان حمایت، در نتیجه بازرسی از انواع واحدهای اقتصادی شامل خرده فروشی، عمده فروشی، انبار، سردخانه، تولیدی صنفی و صنعتی و... در پنج ماهه امسال برای بیش از 106 هزار واحد صنفی متخلف پرونده تشکیل شد و بیشترین تخلفات شناسایی شده شامل گرانفروشی، عدم درج قیمت کالا و عدم صدور صورتحساب بوده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، برمبنای اطلاعات انتشار یافته از طرف سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در مرداد ماه امسال به سبب تخلفات صنفی برای ۱۶ هزار و ۲۸۵ واحد تولیدی، توزیعی و خدماتی، پرونده تعزیراتی تشکیل شده است.
در مرداد ماه امسال ۹۹ هزار و ۵۳۳ مورد بازرسی با هدف نظارت بر چرخه توزیع کالا و برخورد با تخلفات اقتصادی از طرف اکیپ‎های بازرسی و نظارت در ادارات صنعت، معدن و تجارت استانها انجام شده است.
در نتیجه این بازرسی ها در مدت یاد شده ۱۶ هزار و ۲۸۵ فقره پرونده تشکیل و ۱۹ هزار و ۹۱ مورد تخلف کشف شده است.
همین طور از شروع سال جاری تا حالا ۶۲۳ هزار و ۶۴ فقره بازرسی از انواع واحدهای اقتصادی شامل خرده فروشی، عمده فروشی، انبار، سردخانه، تولیدی صنفی و صنعتی و... انجام شده و پرونده تخلف بیش از ۱۰۶ هزار واحد متخلف برای صدور حکم نهایی به تعزیرات حکومتی استانها ارجاع داده شده است.
گفتنی ست بیشترین بازرسی ها مربوط به کالاهای اساسی و راهبردی شامل نان، فرآورده های پروتئینی همچون گوشت قرمز و گوشت مرغ، برنج، محصولات لبنی و روغن نباتی و... بوده است.
بیشترین تخلفات شناسایی شده نیز شامل گرانفروشی، عدم درج قیمت کالا و عدم صدور صورتحساب بوده است.
چگونه شکایت کنیم؟
مردم می توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها و شهرستان های تابع، شکایت خودرا تنظیم کنند یا بوسیله تلفن (۱۲۴)، پورتال سازمان حمایت به آدرس الکترونیکی www.cppo.ir، سایت (ir.۱۲۴)و اپلیکیشن "آپ" شکایت خودرا مطرح کنند.
طبق قانون نظام صنفی، گران فروشی، کم فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع، فروش اجباری، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب همچون مهم ترین تخلفات صنفی است.
منبع:

1401/06/31
17:45:40
5.0 / 5
182
تگهای خبر: تولید , خدمات , سایت , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است