كاهش سهام شركت های خودرویی

كاهش سهام شركت های خودرویی به گزارش نت واش در چهارمین روز معاملات بورس تهران در این هفته دماسنج بازار ۲۸ واحد رشد نمود اما سهام شركت های خودرویی یك دست با كاهش قیمت همراه گردیدند. در عین حال قیمت سهام فلزات اساسی روند رو به رشدی را دارند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، امروز سه شنبه شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۸ واحد رشد كرد و به رقم ۸۱ هزار و ۳۱۳ واحدی رسید. همچنین شاخص كل هم وزن با ۵۶ واحد افت به رقم ۱۷ هزار و ۶۷۸ واحدی رسید.
شاخص آزاد شناور نیز ۲۵ واحد افت كرد و تا رقم ۸۹ هزار و ۵۷۳ واحدی پایین آمد، اما شاخص بازار اول و بازار دوم هر یك به ترتیب ۲۵ و ۲۹ واحد بالا رفتند.
در معاملات امروز نماد شركت های كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، معدن و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو به ترتیب با ۶۸، ۲۷ و ۱۲ واحد تاثیر مثبت روی دماسنج بازار بیشترین نقش افزاینده را روی شاخص داشتند، اما در طرف مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مخابرات و پارس خودرو به ترتیب با ۱۹، ۱۵ و ۱۴ واحد تاثیر كاهنده بیشترین نقش را پایین برنده را بر روی دماسنج بازار داشتند.
امروز در گروه خودرو ۵۴ میلیون و ۸۴۳ سهم به ارزش ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در شش هزار و ۳۷ نوبت معامله مورد داد و ستد قرار گرفت. در این گروه كلیه نمادها با روند رو به كاهشی در قیمت آخرین معامله و قیمت پایانی مواجه شدند.
همچنین در گروه فلزات اساسی بیش از ۶۴ میلیون سهم جابجا شد كه ارزش آن به رقم بیش از ۱۵ میلیارد تومان می رسید. اما در این گروه مخالف خودرویی ها تعداد بیشتر نمادها مقداری در قیمت پایانی رشد كردند.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۲۱۲ میلیارد تومان بالغ شد كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴۶۲ میلیون سهم طی ۴۳ هزار و ۹۰۶ تومان داد و ستد بود.
آیفكس نیز امروز با افت ۲.۹ واحدی همراه شد و تا رقم ۹۲۲.۷ پایین رفت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۰۳ میلیارد تومان بالغ شد كه ناشی از دست به دست شدن ۲۷۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله بود.

 

1396/05/17
14:28:35
5.0 / 5
5797
تگهای خبر: ماشین , خودرو
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است