شریک جدید تجاری ایران از جنوب آفریقا

شریک جدید تجاری ایران از جنوب آفریقا نت واش: اعضای اتاق تجاری ایران با هیات تجاری جزیره موریس از کشورهای جنوب آفریقا دیدار و گفت و گو کردند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، همکاری مشترک، سرمایه گذاری و تجارت بین ایران و موریس خصوصاً در زمینه کشاورزی و صنایع تبدیلی به عنوان مهم ترین ظرفیت موجود در کشور موریس، محور دیدار هیات تجاری این کشور با اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق ایران بود.
در این نشست محسن امینی، رییس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران از کشورمان به عنوان سرزمین فرصت ها خصوصاً در زمینه کشاورزی و صنایع تبدیلی یاد کرد و اظهار داشت: وجود امکانات برای سرمایه گذاری مشترک و همکاریهای تجاری یکی از نکاتی است که باید مورد توجه دو کشور باشد و ایران در این رابطه شرایط خوبی تعریف کرده که قابلیت بهره گیری دارد.
به باور او آنچه بیش از هر چیز اهمیت دارد آگاهی فعالان اقتصادی دو طرف از امکانات و نیازمندی های دو کشور است. از طرفی در ایران دانش و توسعه خوبی در زمینه کشاورزی وجود دارد که می تواند مورد استفاده سایر کشورها همچون موریس برای تعریف کارهای مشترک قرار گیرد.
این فعال اقتصادی ادامه روابط بین فعالان بخش خصوصی دو کشور را ضروری خواند و اشاره کرد: انتظار داریم با ادامه روابط و زنده نگه داشتن تعاملات و حتی فعالیت شبکه ای، سطح تبادلات تجاری بین ایران و موریس را گسترش دهیم.
امینی با بیان این مطلب که ایران از جانب ICC به عنوان هاب اگری فود منطقه شناخته شده است، اعلام نمود: این آمادگی وجود دارد تا در قالب هیات تجاری با هماهنگی اتاق ایران و سفارت ایران در موریس، هیاتی را به این کشور اعزام و نمایشگاه تخصصی برای معرفی توانمندی های ایران در موریس برگزار نماییم.
عضو هیات نمایندگان اتاق ایران همین طور از امکان سفر هیات تجاری موریس به سایر شهرهای ایران بمنظور آشنایی با ظرفیت ها و توانمندی های مناطق مختلف کشور آگاهی داد و این امر را ضروری دانست؛ چونکه به اعتقاد رییس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران ظرفیت ‎های بسیاری در سایر استانهای کشور نهفته است که در صورت آشنایی با آنها امکان کارهای گسترده تری بین فعالان اقتصادی دو کشور وجود دارد.
طبق گزارش سایت اتاق ایران، یوسف اسماعیل، دبیرکل اتاق تجاری موریس در این جلسه، اظهار داشت: نخستین پیامی که از این دیدارها گرفتم، علاقه مندی فعالان اقتصادی موریس برای همکاری با طرف های ایرانی است و امضای تفاهم نامه بین اتاق های تجاری دو کشور تاکیدی بر همین علاقه مندی است که خوشبختانه در قالب همایش تجاری که در اتاق ایران برگزار شد، صورت گرفت.
او اشاره کرد: موریس در زمینه مواد غذایی به غیر از شکر کشوری واردکننده شمرده می شود. این کشور با طوفان های دریایی مواجه می باشد و در روند واردات مواد غذایی و سایر حوزه ها گرفتار چالش های جدی مواجه می باشد. بدین سبب دنبال ایجاد شراکت بین دو کشور هستیم و در این رابطه تنها خودرا محدود به مواد غذایی نمی نماییم بلکه امکان صادرات انواع مواد اولیه و غیره به موریس از ایران وجود دارد.
یوسف اسماعیل افزود: باید دقت کنیم که موریس تنها به تجارت فکر نمی کند بلکه خواهان همکاری مشترک و سرمایه گذاری است و با جدیت این مسیر را دنبال می کند.
علی بخشی، مسئول دفتر نمایندگی ایران در موریس نیز با حضور در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور نخستین هیات تجاری این کشور در ایران از زمان شروع روابط بین دو کشور، این رفت وآمدها را برای آشنایی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی ایران و موریس از ظرفیت های یکدیگر مهم خواند و اشاره کرد: زمینه های بسیار متنوعی برای همکاری وجود دارد که تنها باید شناسایی شوند. در این رابطه لازم است هیاتی که در ایران حضور دارند از صنایع ایران دیدن کنند و از نزدیک با توانایی های موجود آشنا گردند.
در ادامه اعضای هیات تجاری موریس و طرف ایرانی به معرفی خود و زمینه فعالیت پرداختند و امکانی برقرار شد تا دو طرف بصورت رودررو با یکدیگر آشنا شده و اطلاعات لازم را با هم ردوبدل کنند.
منبع:

1401/05/24
09:19:31
5.0 / 5
198
تگهای خبر: بازرگانی , برق , تجاری , سایت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است