تولید خودروی بریتانیا رکود را شکست

تولید خودروی بریتانیا رکود را شکست تولید خودروی بریتانیا در ماه می بعد از رکود 10 ماهه افزایش پیدا کرد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، داده های صنعت نشان داد، تولید خودرو در بریتانیا در ماه می با افزایش ۱۳.۳ درصدی به سبب افزایش بیش از دو برابری تولید خودرو های الکتریکی و بهبود از پایین ترین سطح بیماری همه گیر، ۱۰ ماه کم شد. انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتور اعلام نمود که کارخانه ها در ماه گذشته ۶۲ هزار و ۲۸۴ دستگاه خودرو تولید کردند که این رقم در مقایسه با ۵۴ هزار و ۹۶۲ دستگاه بود. تولید خودرو های برقی باتری دار به ۴۵۲۵ دستگاه افزوده شد.
مایک هاوز، مدیر اجرائی انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتور اظهار داشت: بازگشت ماه می به رشد تولید خودرو بریتانیا بعد از ۱۰ ماه کاهش بسیار مورد استقبال قرار گرفته است که نشان دهنده انعطاف پذیری اساسی این بخش است. با این وجود، هر گونه بهبودی تدریجی خواهد بود برای اینکه تحویل زنجیره تامین نامنظم باقی می ماند، هزینه های تجاری بی ثبات است.
باتوجه به چالش ها، تعداد کلی تولید همچنان ۴۶.۳ درصد کمتر از ماه پیش از همه گیری در سال ۲۰۱۹ بود و این بخش در برخورد با کمبود قطعات، افزایش هزینه ها و اختلال ناشی از حمله روسیه به اوکراین در کوشش برای افزایش تولید بود.
طبق گزارش رویترز، از مجموع خودرو های جدید تولید شده، ۸۲.۱ درصد برای صادرات بوده و حدودا از هر ۱۰ خودرو، ۶ مورد به اتحادیه اروپا ارسال شده است اما صادرات به ایالات متحده ۳۵.۴ درصد کم شد که عمدتاً به سبب تعطیلی یک کارخانه بزرگ بریتانیا در سال ۲۰۲۱ بود.1401/04/10
13:32:06
5.0 / 5
177
تگهای خبر: برق , تجاری , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است