کدام کالاها بیشتر احتکار می شود؟

کدام کالاها بیشتر احتکار می شود؟ نت واش: طبق اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در اردیبهشت امسال بیش  از 13 هزار و 504 میلیارد تومان کالا شامل کالاهای اساسی همچون برنج، چای، روغن نباتی، شکر و تخم مرغ، انواع شوینده، لوازم خانگی و کاغذ کشف شده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، اطلاعات انتشار یافته از طرف سازمان حمایت حاکی از آنست که در اردیبهشت امسال بیش از ۳۴ هزار بازرسی از انبار و مرکز نگهداری کالا در سطح کشور برای مقابله با احتکار انجام شده است.
بر این اساس در این بازه زمانی، ۳۴ هزار و ۲۴۶ مورد بازرسی از واحدهای انبار و مراکز نگهداری کالاها توسط بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور انجام شده که منجر به تشکیل ۴۴۹۱ فقره پرونده برای واحدهای متخلف شده است.
کالاهای مکشوفه شامل کالاهای اساسی همچون برنج، چای، روغن نباتی، شکر و تخم مرغ، انواع شوینده، لوازم خانگی، کاغذ و نظایر آن به ارزش بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۴ میلیارد تومان بوده است.
بطور کلی از شروع سال جاری تاکنون، در مجموع بیش از ۶۶ هزار و ۴۶۷ مورد بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا انجام شده که منجر به تشکیل ۹۰۸۹ فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از ۱۳ هزارو ۷۴۶ میلیارد تومان شده است.
چگونه شکایت کنیم؟
مردم می توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها و شهرستان های تابع، شکایت خودرا تنظیم کنند یا بوسیله تلفن (۱۲۴)، پورتال سازمان حمایت به آدرس الکترونیکی www.cppo.ir، سایت (۱۲۴.ir) و اپلیکیشن "آپ" شکایت خودرا مطرح کنند.
طبق قانون نظام صنفی، گران فروشی، کم فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع، فروش اجباری، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب همچون مهم ترین تخلفات صنفی است.
منبع:

1401/04/01
11:39:01
5.0 / 5
162
تگهای خبر: تولید , سایت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است