نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس:

با سفارش و سفارش مشکلات اقتصادی حل نمی گردد

با سفارش و سفارش مشکلات اقتصادی حل نمی گردد نت واش: نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی از رییس جمهور خواست تا نگذارد موضوع هسته ای به تحریم گره بخورد و حداقل دو سال مذاکره نکنند، چونکه این التهاب از بین خواهد رفت و وضعیت بهتر خواهد شد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، محمدرضا صباغیان بافقی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و خانواده های متوفیان قطار مشهد به یزد، اظهار داشت: امیدوار هستم دستگاه های مربوطه ضمن رسیدگی به لطمه دیدگان هرچه سریع تر علل این حادثه را دقیق مشخص و با متخلفان برخورد شود تا نتیجه کوتاهی و قصور خودرا ببینند تا درس عبرت و بازدارنده برای آینده باشند.
وی با اعلان اینکه مسئولیت اصلی متوجه متولیان وزارت راه و راه آهن است، اشاره کرد: باید وضعیت اتفاق افتاده را برای مردم شفاف کنند و ما نمایندگان استان یزد نیز موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
نایب رییس دوم کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره گراین ها خطاب به نمایندگان مجلس اظهار داشت: امروز گرانی درحال خرد کردن استخوان های نحیف خانواده های ضعیف و حتی متوسط است. امری که هیچ گاه مسئولین و کسانی که حقوق و پرداخت مناسب دارند درک نخواهند کرد.
صباغیان با اشاره به این ضرب المثل که «سواره از پیاده خبر ندارد» خطاب به رییس جمهور و مسئولین اقتصادی اظهار داشت: شما در برنامه های خود شعار وضعیت بهتر اقتصادی را دادید و با این شعار انتخاب شدید. قیمت ارز، طلا، مواد خوراکی و کالاها را می بینیم. با مردم صحبت کنید و زمان مشخص کرده و آینده را برای مردم تشریح کنید تا مردم توجیه شوند.
وی ادامه داد: طرح شما خوب است ولی گرگ هایی در میان دستگاه های دولتی و نظارتی نفوذ کرده اند که درحال دریدن مردم هستند. سلطان های شکر، روغن، فولاد، مرغ و... تا اعدام نشوند، مبارزه با فساد، اختلاس و گرانی حرف است. باید مردم در این شرایط سخت اقتصادی هر روز یکی از این سلاطین را بالای دار ببینند. با سفارش و سفارش نمی گردد و وعده ها و برنامه های شما را دولت های قبلی نیز دادند ولی به جایی نرسید.
صباغیان با تاکید بر این که مشکل نظارت است، ابراز عقیده کرد: مشکل این نظارت هم تعارض منافع است. تعارض منافع است که پلاسکو و متروپل را خراب می کند. تعارض منافع است که جوجه ها را برای کشتار به گودال می برد. برج ها و تراکم فروشی همه ناشی از تعارض منافع است و متاسفانه خبری از مبارزه نیست و فقط طرح های خوبی هستند.
نایب رییس دوم کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از مبادرت به موقع دستگاه دیپلماسی و سازمان انرژی اتمی تشکر کرد و اظهار داشت: آژانس هسته ای آلت دست آمریکا و غرب است. آقای رئیسی دیگر نگذارید موضوع هسته ای به تحریم گره بخورد و حداقل دو سال مذاکره نکنید و یا این که مذاکره کنید ولی به موضوع هسته ای گره نزنید، چونکه حتما این التهاب از بین خواهد رفت و وضعیت بهتر خواهد شد. ما در منابع مشکل نداریم اما مطمئنم باردیگر آمریکا و غرب به سراغ شما برای مذاکره می آیند. باید همیشه ما را در این میدان التهاب نگه دارند تا فشارهای اقتصادی بر مردم بیشتر شود.
او در آخر اشاره کرد: همانگونه که کشورهایی مانند کره شمالی، هند و پاکستان این هزینه را دادند و ایستادگی کردند و تحریم شدند، اما با استقامت نتیجه گرفتند. امیدوار هستم مسئولین اقتصادی طوری عمل کنید که پس از این دیگر مذاکرات به مباحث اقتصادی گره نخورد.
منبع:

1401/03/23
10:02:36
5.0 / 5
176
تگهای خبر: دستگاه , دولت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است