با ضربات چوب مردم و حمله سگ های گله؛

یک قلاده سیاهگوش در خلخال تلف شد

یک قلاده سیاهگوش در خلخال تلف شد نت واش: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از تلف شدن یک قلاده سیاهگوش در منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال توسط افراد ناآگاه و حمله سگ های گله آگاهی داد.به گزارش نت واش به نقل از مهر، حسن قاسم پور ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران در تشریح جزییات مرگ اینگونه نادر اظهار نمود: به دنبال گزارش مردم محلی به مأموران پاسگاه محیط بانی برندق واقع در منطقه حفاظت شده آق داغ در خصوص مشاهده یک قلاده سیاهگوش زخمی در زیستگاه های منطقه، محیط بانان حاضر در پاسگاه به محل اعزام و گونه یاد شده را که قادر به حرکت نبوده جهت مداوا و تیمار به اداره محیط زیست شهرستان خلخال انتقال دادند.
وی اضافه کرد: بررسی های اولیه حاکی از آن بود که اینگونه باارزش و نادر توسط افراد ناآگاه و با بهره گیری از ضربات چوب، چماق و همین طور توسط سگ های گله به شدت لطمه دیده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بعد از هماهنگی های لازم اینگونه به کلینیک حیات وحش استان انتقال یافته و توسط دامپزشک معتمد مورد معاینه قرار گرفت و بعد از معاینات اولیه و بمنظور ارائه خدمات مطلوب کلینیکی و برخورداری از امکانات درمانگاهی قرار شد گونه مذکور به کلینیک حیات وحش شهرستان سراب انتقال داده شود که با وجود کوشش های به عمل آمده در مرکز استان و هماهنگی های لازم برای اعزام آن به کلینیک حیات وحش مجهزتر در شهرستان سراب گونه مذبور به سبب شدت جراحات تلف شد.
به گفته قاسم پور طبق نتایج کالبدگشایی علت مرگ اینگونه لطمه عضلات و اعصاب ناحیه گردن در اثر گاز گرفتن سگ ها و ضربات وارد آمده به پشت حیوان تشخیص داده شده است.
وی همین طور اذعان کرد: در همین راستا دستورات لازم به مأموران یگان حفاظت برای شناسایی عامل یا عاملین مرگ اینگونه و معرفی آنها به مراجع قضائی صادر گردیده است.


منبع:

1401/01/29
08:14:12
5.0 / 5
191
تگهای خبر: خدمات , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است