هوای اصفهان آلوده است

هوای اصفهان آلوده است به گزارش نت واش کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 134 وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان استانداری با شاخص ۱۳۸، انقلاب با شاخص ۱۳۶، باهنر با شاخص ۱۳۳، پروین با شاخص ۱۴۱، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۴۰، رودکی با شاخص ۱۰۴، رهنان با شاخص ۱۰۳، فرشادی با شاخص ۱۲۱، فیض با شاخص ۱۴۳، میرزا طاهر با شاخص ۱۰۷ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۰ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس است.
او اشاره کرد: شاخص کیفی هوا در سه ایستگاه در خیابان های احمدآباد، جِی و کاوه به ترتیب با ۱۵۳، ۱۶۷ و ۱۵۷ AQI وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۲۲ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۸۶ و مبارکه با شاخص ۸۴ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از امروز شنبه تا اختتام هفته جاری به سبب سکون جوی و وارونگی دما، غلظت آلاینده های جوی روند افزایشی دارد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/11/06
21:07:53
5.0 / 5
315
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است