هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد به گزارش نت واش کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 158 وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۵۲، استانداری با شاخص ۱۶۰، پروین با شاخص ۱۸۴، باهنر با شاخص ۱۶۳، رودکی با شاخص ۱۵۵ و فرشادی با شاخص ۱۵۳ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.
او با اشاره به قطعی هشت ایستگاه پایش هوا در خیابان های انقلاب، میرزا طاهر، باغ غدیر، بزرگراه خرازی، رهنان، دانشگاه، کاوه و ورزشگاه میثاق اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در خیابان های جِی و فیض به ترتیب با ۱۱۸ و ۱۴۱ AQI وضعیت "نارنجی" ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۸۰، شاهین شهر با شاخص ۸۵ و مبارکه با شاخص ۷۰ قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب سکون جوی و کاهش محسوس دما تا اواسط هفته جاری، غلظت آلاینده های جوی و آلودگی هوا در مناطق مرکزی و صنعتی خصوصاً کلانشهر اصفهان روند افزایشی دارد.
با توجه به آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به همه شهروندان خصوصاً گروههای لطمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماریهای زمینه ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال سفارش می شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز بپرهیزند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/10/18
17:32:38
5.0 / 5
374
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است