وزارت كشاورزی اعلام كرد

عرضه تسهیلات بانكی برای تبدیل گلخانه های سنتی به مدرن

عرضه تسهیلات بانكی برای تبدیل گلخانه های سنتی به مدرن نت واش: مدیركل گل وگیاهان زینتی و قارچ های خوراكی وزارت جهاد كشاورزی اظهار داشت: به گلخانه دارانی كه تمایل دارند گلخانه های سنتی خویش را به مدرن و نیمه مدرن تبدیل كنند تسهیلات بانكی مناسبی عرضه می گردد.غلامرضا تقوی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به توانمندی نوشهر در تولید گل اركیده توسط تولیدكنندگان گل و گیاه این شهرستان اظهاركرد: این شهرستان با وجود اینكه پتانسیل های خوبی در تولید گل اركیده دارد اما وقتی شخصی وارد شهر می گردد به وجود ظرفیتی این چنینی پی نمی برد.

وی اضافه كرد: نیاز است با كمك شورای شهر و شهرداری تندیسی از اركیده بعنوان یك مطالبه عمومی تهیه شده تا این شهر برای كل ایران بهتر معرفی شود.

مدیركل گل و گیاهان زینتی و قارچ های خوراكی وزارت جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه با عنایت به ظرفیت گردشگری این شهرستان، نیازهایی كه یك توریست برای جلب و جذب دارد در نوشهر فراهم نیست تصریح كرد: فرصت تولید گل و گیاهان جدید به خصوص با مركزیت اركیده می تواند فضای جدیدی برای جذب و جلب توریست فراهم كند تا وقتی كه توریست از شهر خارج شد، انگیزه ای برای بازگشت دوباره تولید شود.

تقوی با تاكید بر برنامه تبدیل گلخانه های سنتی به مدرن و نیمه مدرن اظهار داشت: دراین باره هم تسهیلات بانكی خوبی تعلق می گیرد و هم مجوزهای لازم وجود دارد.

وی خاطرنشان كرد: گلخانه دارانی كه تمایل دارند گلخانه های خویش را به مدرن و نیمه مدرن تبدیل كنند اسامی آن ها با استفاده از جهاد كشاورزی شهرستان در اختیار جهاد كشاورزی استان قرار بگیرد.

مدیركل گل و گیاهان زینتی و قارچ های خوراكی وزارت جهاد كشاورزی خاطرنشان كرد: این شهرستان با وجود اینكه 65 سال سابقه تولید اركیده دارد به نظر می آید كه گلخانه های آن هم 65 ساله شدند در حالیكه در كنار این گلخانه ها باید گلخانه های جدید و نو، رویش پیدا كند.

این مسئول افزود: اگر روند گلخانه های نوشهر با این وضع ادامه یابد همین نسل تحلیل می روند و به جای اینكه شاهد رویش جدید گل و گیاه باشیم، شاهد ریزش خواهیم بود.

تقوی در ادامه اظهار داشت: اگر زلف كشاورزی و تولید گل و گیاه به بحث گردشگری در این منطقه گره بخورد هم اقتصادی تر است و هم اینكه دروازه های صادرات را هم برای توریست داخلی و هم خارجی باز می گردد.

وی با تاكید بر پشتیبانی از برگزاری همه جشنواره و نمایشگاه ها با مبحث گل و گیاه اظهار داشت: از همین امروز مبحث چهارمین جشنواره گل و گیاه یا با نام همان اركیده به صورت ملی و بین المللی مطرح شود زیرا این ظرفیت در نوشهر هست و باید از همین امروز روی آن كار شود.


1396/11/19
14:14:48
5.0 / 5
5171
تگهای خبر: تولید , كشاورزی
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است