محموله جو حشره زده به استاندارد اظهار نشده بود

محموله جو حشره زده به استاندارد اظهار نشده بود مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد تصریح کرد که این سازمان به هیچ وجه اجازه ترخیص محوله های جو که طعمه حشره و فاسد شده را نخواهد داد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام گمرک حدود ۲۸۱۷ تن جو دامی که از انتهای سال ۱۳۹۹ وارد و در ابتدای سال ۱۴۰۰ به گمرک اظهار شده بود، به علت عدم تأمین ارز، در تیرماه سالجاری فاسد و طعمه حشره ها شده است.
در این رابطه مهدی علیپور، مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد، اظهار داشت: این محموله هنوز به سازمان ملی استاندارد اظهار نشده که برای فرایند ترخیص نظر بدهیم. اما اگر هم اظهار شود و کنترل نماییم به هیچ وجه اجازه ترخیص نخواهیم داد.
به گفته وی از کلیه فرآورده های وارداتی پس از اظهار به سازمان ملی استاندارد، بازرسی و نمونه برداری می شود. ازاین رو فقط در صورت مطابقت با استانداردهای ملی اجازه ترخیص کالا داده می شود و در صورتیکه مغایر استاندارد باشد با واردات مخالفت خواهد شد.
گفتنی است که بنا بر اعلام گمرک، طی سالهای ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بیشتر از ده ها هزار تن کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی، فاسد شده و هزاران تن کالاهای اساسی دیگر هم متعلق به سالهای ۱۳۹۲، ۱۳۹۵، ۱۳۹۷ و ۱۳۹۹ در بندر امام خمینی (ره) گرفتار فساد شده است.
منبع:

1400/08/24
23:22:57
5.0 / 5
196
تگهای خبر: صادرات , كیفیت , گمرك , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است