تعداد روزهای ناسالم هوای اراک به ۹۰ روز رسید

تعداد روزهای ناسالم هوای اراک به ۹۰ روز رسید به گزارش نت واش کیفیت هوای شهرهای اراک و شازند برپایه اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور در وضعیت ناسالم برای گروههای سنی حساس قرار گرفت.به گزارش نت واش به نقل از مهر، اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، کیفیت هوای این شهر را در ساعت ۹ روز چهارشنبه ۱۴ مهر با شاخص لحظه ای ۱۴۶ نشان داده است که به مفهوم شرایط ناسالم برای گروههای سنی حساس است، کیفیت هوای شازند هم با شاخص لحظه ای ۱۲۴ در همین شرایط قرار دارد.
گفتنی است طبق اعلام اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته به عدد ۱۳۵ رسیده که مبین کیفیت هوای ناسالم برای گروههای سنی حساس است و آلاینده مسئول در این ۲ شهر صنعتی استان، ذرات معلق ۲ و نیم میکرون است.
بر اساس آمارهای موجود مردم اراک از آغاز سالجاری تابحال ۹۰ روز با وضعیت هوای ناسالم مواجه بوده اند. این در شرایطی است که پارسال ۵۲ روز باکیفیت هوای ناسالم در اراک به ثبت رسید. تعداد روزهای ناسالم هوای شازند هم به ۸۲ روز رسیده است.
بنابر سفارش کارشناسان در مورد شرایط ناسالم، لزوم دارد مردم بخصوص گروههای حساس سنی چون کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی، ریوی و سالمندان در خانه بمانند و از حضور و تردد در فضای باز بپرهیزند چون ذرات گرد و غبار کوچک هستند و می توانند با ورود به دستگاه تنفسی سبب صدمه تنفسی شوند.


منبع:

1400/07/15
20:23:45
5.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است