در اقدامی عجیب؛

تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیاردریالی سد فینسک کنسل شد

تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیاردریالی سد فینسک کنسل شد معاونت حقوقی و مجلس وزارت نیرو در نامه ای خطاب به نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه، تخصیص اعتبار 200 میلیاردریالی سد فینسک را لغو نمود.به گزارش نت واش به نقل از مهر، عباس گل رو نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی طی هفته گذشته خبر از اختصاص اعتبار ۲۰۰ میلیاردریالی برای راه اندازی سد فینسک داد که پایه این خبر نیز نامه شماره ۴۳۱۱۹ محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور سابق مورخ ۲۱ مردادماه ۱۴۰۰ بود.
در پی این نامه و اعلام این خبر برخی نمایندگان استان مازندران که بصورت کلی با راه اندازی سد فینسک به سبب مسائل محیط زیستی مخالف هستند و از طرف دیگر واکنش برخی رسانه ها و چهره های دوست دار محیط زیست در استانهای سمنان و مازندران بنظر می رسد اعتبارات این سد لغو شده است.
در نامه مورخ سوم شهریورماه ۱۴۰۰ از طرف معاون حقوقی و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی که به امضای رضا انجم شعاع نیز رسیده خطاب به گل رو نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه آمده است: به استحضار می رساند نامه ابلاغ اعتبار کان لم یکن تلقی می شود.

بدین ترتیب با روی کار آمدن دولت جدید یکی از اعتباراتی که روحانی در ایام آخر برای استان سمنان مصوب کرده بود از دست رفت.
تحقیقات خبرنگار مهر نشان میدهد که واکنش دوست داران محیط زیست به اتفاقات کشور به ویژه عدم اختصاص بودجه برای آتش سوزی جنگلها در این تصمیم تأثیر به سزایی داشته است. دوست داران محیط زیست اعلام می دارند که بجای رسیدگی به طرح های انتقال آب و سد سازی که جز خشکسالی اثر دیگری ندارد بهتر است این اعتبارات به نجات جنگلها و تجهیز یگان آتش نشانی منابع طبیعی اختصاص پیدا کند.
البته گفتنی است که از طرف دیگر هم مردم سمنان معتقد هستند که کم آبی در این استان مشکلات بسیار عدیده از عدم سرمایه گذاری، اشتغال زایی، کاهش توان تولیدی، عدم جذابیت برای جذب سرمایه های بخش خصوصی، مهاجرت، مسائل فرهنگی و اجتماعی و… را پدید آورده است، پس حال باید دید دولت سیزدهم در بدو امر در امتداد مقابله با خشکسالی در سمنان چه اقدامی را صورت می دهد.

1400/06/08
09:51:39
5.0 / 5
153
تگهای خبر: آب , بودجه , تولید , خشكسالی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است