مدیرعامل خبر داد

دستیابی به رشد ۲۲۷۳ درصدی سود خالص طی ۴ سال قبل در كلرپارس وابسته به گروه شستا

دستیابی به رشد ۲۲۷۳ درصدی سود خالص طی ۴ سال قبل در كلرپارس وابسته به گروه شستا به گزارش نت واش آذربایجان شرقی مدیرعامل کلرپارس از گروه دارویی شرکت تامین اجتماعی(شستا) با اشاره به زیان 16 میلیاردریالی کلرپارس در سال 95، اظهار داشت: سود خالص این شرکت از مبلغ  55 میلیاردریال در سال 96 به 1310 میلیاردریال در سال 99 رسیده که این امر نشان از تحقق افزایش سود 2273 درصدی در ضمن چهار سال قبل است


ابوالفضل باباپور در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: کلرپارس، یکی از شرکتهای غیر دارویی تی پی کو بوده و از فعال ترین و موفق ترین شرکتهای گروه دارویی شستا به حساب می آید که از آغاز شیوع ویروس کرونا، در تأمین مواد شیمیایی گند زدا و انواع ضدعفونی کننده ها فعال بوده و نام آشنای صنعت دارو هم شده است.
وی در تشریح عملکرد این شرکت که در تأمین مواد شیمیایی گند زدا و ضدعفونی کننده (کلر و مشتقات آن و آب اکسیژنه) فعال است، اضافه کرد: طی سه ماهه نخست سالجاری توانستیم به فروش ۸۳۹ میلیاردریالی دست یابیم که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۵۰ درصدی را نشان داده است.
وی که از آذر ماه ۹۷ بعنوان مدیرعامل شرکت کلرپارس سکان هدایت شرکت را بر عهده گرفته است، اظهار داشت: در این سال، زمزمه واگذاری شرکت کلرپارس شنیده می شد که دلیل آن، عدم سوددهی و غیر اقتصادی بودن فعالیت شرکت عنوان شده بود.
باباپور افزود: کلرپارس در اوج دوران پاندمی کرونا و با وجود محدودیت های بوجود آمده در پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، از اسفند ماه سال ۹۸ در تأمین مواد ضدعفونی کننده و گندزدای آب آشامیدنی کشور و مواد ضدعفونی دست و سطوح نقشی قابل توجه را در سطح کشور ایفا کرد.
وی خاطرنشان کرد: میزان فروش این شرکت در سال ۹۹ بالغ بر ۲۷۷۰ میلیاردریال و سود خالص شرکت هم ۱۳۱۰ میلیاردریال محاسبه شده که نسبت به سال قبل به ترتیب حدود ۴۴ و ۳۸ درصد رشد داشته است.
وی متذکر شد: چشم انداز ما در کلرپارس، مطرح شدن بعنوان یکی از دو شرکت اصلی صنعت کلر آلکلی با رویکرد سبز در منطقه است.
مدیرعامل شرکت کلرپارس اظهار داشت: ما توانسته ایم دو محصول استراتژیک آب اکسیژنه و پارافین کلره را به صورت انحصاری تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نماییم که در این راستا از خروج ارز به مبلغ بیشتر از ۱.۸۰۰ هزار دلار از بابت خودکفایی پارافین کلره و بیشتر از ۴.۵۰۰ هزار دلار از بابت آب اکسیژنه جلوگیری شود.
وی بیان نمود: این شرکت بر مبنای استراتژی خود در سال ۱۴۰۰، رویکرد خروج از تولید محصولات با حاشیه سود پایین و اصلاح سبد محصولات شرکت جهت کسب حداکثر سود را اتخاذ نموده و در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ با تولید آزمایشی پروژه افزایش ظرفیت کلر، ظرفیت اسمی تولید روزانه را از ۵۰ تن به ۸۵ تن در روز ارتقا داده است.
وی افزود: هم چنین در خلال این مدت، در جهت تکمیل صنایع پایین دستی، پروژه های واحد اسید کلریدریک جدید و واحد تغلیظ سود ۳۰ به ۵۰ درصد را مورد بهره برداری قرار داده است.
باباپور اظهار داشت: با بهره برداری از کلریناتور سوم پارافین کلره در خرداد ماه ۱۴۰۰، عملا ظرفیت تولید این محصول استراتژیک را ۵۰ درصد افزایش و به ۱۰ تن در روز رسانده که نتیجه این امر تولید ۴۱۴ تن محصول پارافین کلره در تیر ماه ۱۴۰۰ بود که رکوردی جدید در تولید ماهانه این محصول به حساب می آید.
وی اضافه کرد: با عنایت به چشم انداز شرکت، پروژه های زیست محیطی در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ تعریف شده و با هزینه کردی بالغ بر ۱۵۰ میلیاردریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و بخش دیگری از پروژه ها هم در حال اجرا می باشد.
وی افزود: با عنایت به عدم سرمایه گذاری در حوزه مخازن انبار محصولات مایع طی سالهای گذشته با تعریف پروژه افزایش ظرفیت مخازن در سال ۹۹ و خرید بالغ بر ۲۰ تن مخزن با هزینه بالای ۱۲۰ میلیاردریال در حال اجرا می باشد.
وی با بیان اینکه کلرپارس در بهمن ماه سال ۹۸ با ورود به فرابورس بعنوان یکی از شرکتهای بورسی شستا عرضه شد، اظهار داشت: همچون مهم ترین شاخصهای حوزه مالی، کاهش دوره وصول مطالبات از ۲۹ روز در سال ۹۷ به ۱۹ روز در سال ۹۹ رسیده است.
وی اضافه کرد: شاخصهای بازده دارایی ها و بازده ارزش ویژه حقوق صاحبان سهام در سال ۹۹ نسبت به سالهای قبل هم ارتقایی قابل توجه را نشان داده است.
وی در خاتمه ضمن تقدیر از همکاران کلرپارس که این موفقیت ها را رقم زدند، از دکتر رضوانیفر مدیرعامل شستا در حمایت همه جانبه از کلرپارس و هم چنین از دکتر فرهت، در پشتیبانی از طرح های توسعه ای قدردانی کرد.
انتهای رپرتاژمنبع:

1400/05/05
23:28:16
5.0 / 5
4006
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است