تاخیر در خروج كالاهای سریع الفساد

تاخیر در خروج كالاهای سریع الفساد به گزارش نت واش گمرک ایران طی گزارشی به دادستانی کل کشور جریان تاخیر در خروج بموقع کالاهای سریع الفساد بخصوص ماجرای اخیر کالاهای صادراتی به قزاقستان را اعلام نموده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، به دنبال دستور عمرانی - معاون قضایی دادستان کل کشور- درباره بررسی وضعیت تاخیر در خروج و عدم خروج بموقع کالاهای سریع الفساد از قبیل کالاهای صادراتی کشمش، خرما، سیب زمینی، معاون فنی گمرک ایران طی مکاتبه ای با وی توضیحاتی عرضه کرد که در این گزارش، ماجرای تاخیر در خروج کالاهای صادراتی سریع الافساد به قزاقستان مورد توجه قرار دارد.
ارونقی گفته که بررسی ها نشان داده است تعداد پنج کانتینر حاوی کالاهای صادراتی خرما، کشمش و سیب زمینی به مقصد قزاقستان که تشریفات گمرکی آن در حداقل زمان ممکن توسط گمرک به اتمام رسیده به دلایلی در خروج گرفتار تاخیر شده است.
طبق اعلام این مقام مسئول در گمرک ایران، گزارش های اعلامی به گمرک ایران از این حکایت دارد که عدم ساماندهی و برنامه ریزی حمل و نقل سرویس منظم حمل دریایی توسط شرکت حمل و نقل کشتیرانی در تأمین بموقع وسیله حمل در بندر، باعث طولانی شدن و تاخیر در ارسال این کالاها شده و بیشتر از 20 روز منتظر ورود کشتی و بارگیری مانده است.
وی همینطور گفته که عدم پیگیری متصدیان ذیربط باعث ایستایی در روند بارگیری و خروج کالا بخصوص محموله های صادراتی سریع الفساد از قبیل خرما، کشمش که باید در سریع ترین زمان ممکن و در محفظه مناسب حمل شود، شده است. این در شرایطی است که کشتی حامل بارهای صادراتی آستارا از انزلی تعیین مقصد شده و گاها نصف فضای کشتی در انزلی و مابقی در آستارا بارگیری می شود.
معاون فنی گمرک ایران در مکاتبه خود به معاون قضایی دادستان کل کشور اعلام نموده که حفظ مزیت های منطقه ویژه اقتصادی و ارتقاء سطح کیفی خدمات گمرکی که از عملکرد سازمان های همجوار متاثر می شود نیازمند ایجاد تعامل و هماهنگی مطلوب و مستمر بین مجموعه دست اندرکار جهت تسریع در عرضه خدمات به صادر کنندگان و ارسال سریع محموله های صادراتی به کشورهای حوزه دریای خزر است.
1400/03/30
14:56:35
5.0 / 5
186
تگهای خبر: خدمات , سرویس , صادرات , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است