صادرات تخم مرغ ممنوع نیست بعلاوه آمار

صادرات تخم مرغ ممنوع نیست بعلاوه آمار نت واش: با وجود برخی خبرها در ارتباط با ممنوع شدن صادرات تخم مرغ، مسئولان گمرک ایران می گویند که تا حالا هیچ نوع ابلاغیه ای در خصوص ممنوعیت صادرات تخم مرغ به این سازمان اعلام نشده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، طی مدت اخیر قیمت تخم مرغ در بازار بالا رفته و آن طور که اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران اعلام نموده بود دلیل این گرانی بالا رفتن تقاضای مصرف در داخل و همین طور صادرات است.

صادرات تخم مرغ متوقف نشده است

بتازگی نیز برخی خبرها از متوقف شدن صادرات تخم مرغ در ایام اخیر حکایت داشت ولی آنچه که از گمرک ایران پیگیری شده این ممنوعیت را تایید نمی کند.

سید روح الله لطیفی - سخنگوی گمرک ایران - در این رابطه به ایسنا اظهار داشت: آخرین ابلاغیه ای که در ارتباط با صادرات تخم مرغ به گمرک ایران اعلام شده مربوط به کاهش تعرفه صادراتی تخم مرغ از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت که در ۱۵ خردادماه سال جاری مهلت آن به انتها رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در فصل گرما مصرف تخم مرغ کاهش می یابد و باتوجه به عمر کوتاه این کالا بطور معمول حقوق پرداختی جهت صادرات کاهش می یابد افزود: از زمانی که مهلت اجرای کاهش تعرفه تمام شده تمدیدی صورت نگرفته ولی در آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار قرار شد تا وزارت جهاد کشاورزی عوارض جدید را تعیین و به دفتر مقررات و صادرات وزارت صمت اعلام نماید و پس از آن به گمرک ایران ابلاغ شود.

بگفته لطیفی، تا حالا ابلاغی در ارتباط با تغییر تعرفه صادراتی تخم مرغ به گمرک ایران اعلام نشده و ابلاغیه ای در مورد ممنوعیت صادرات نیز وجود نداشته است، بدین سبب صادرات تخم مرغ ادامه دارد.

صادرات ۱۵ میلیون دلاری در دو ماه اول سال

این که امسال چه میزان صادرات تخم مرغ صورت گرفته است، سخنگوی گمرک اعلام نمود که در دوماهه ابتدایی سال جاری ۲۵هزار و ۴۳۸ تن به ارزش ۱۵میلیون و ۲۵۸هزار و ۵۱۵دلار صادرات انجام شده است.

به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، افزایش قیمت تخم مرغ در ایام اخیر در حالی اتفاق افتاده که بررسی گزارش مرکز آمار ایران در آخر اردیبهشت ماه نشان میدهد قیمت این کالا در اردبیهشت نسبت به فروردین کاهش داشت است؛ بطوریکه قیمت تخم مرغ در مقایسه با اردیبهشت ماه پارینه ۶۶.۵ درصد افزایش داشته اما نسبت به فروردین ماه ۱۱.۴ درصد ارزان شده بود.

بر طبق این گزارش متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ در اردیبهشت ماه امسال ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان و حداکثر آن ۲۲ هزار و ۸۰۰ تومان گزارش شده بود.

قیمت تخم مرغ در اردیبهشت ماه پارینه بطور متوسط حدود ۱۱ هزار تومان بوده است.

منبع:

1400/03/24
22:47:31
5.0 / 5
345
تگهای خبر: بازار , صادرات , صنعت , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است