با راه اندازی خط هوایی مستقیم صورت می گیرد

تسهیل گری وزارت امور خارجه برای بهره برداری دانش بنیان ها از ظرفیت های صادراتی كنیا

تسهیل گری وزارت امور خارجه برای بهره برداری دانش بنیان ها از ظرفیت های صادراتی كنیا دبیر میز آفریقای وزارت امور خارجه ضمن اشاره به بهره برداری کشورهایی چون ترکیه و عربستان از ظرفیت های صادراتی کشور کنیا، اظهار داشت: در این میان جای شرکتهای دانش بنیان برای بهره برداری از ظرفیت های این کشور خالی است که با مذاکراتی که شده، بزودی خط هوایی مستقیم میان دو کشور ایجاد خواهد شد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، حسینی در رویداد " یکشنبه های صادراتی" با مبحث پذیرش هیات تجاری و فناوری در حوزه کشاورزی از کشور کنیا که به صورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اشاره به اینکه امروزه دیگر نگاه سابق به آفریقا بعنوان یک قاره فقیر و عقب مانده وجود ندارد، اظهار نمود: این کشور دارای ظرفیت ها و پتانسیل های جدیدی است که میتوان از ظرفیت های این کشور به خوبی بهره برد.
وی با اشاره به اینکه کنیا هاب منطقه ای و پایلوت صادرات اقتصادی کشورها به حساب می آید، اظهار نمود: ازاین رو حضور در آفریقا از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بگونه ای که کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه، عربستان سعودی، آمریکا، رژیم صهیونیستی از ظرفیت های این کشور به خوبی بهره می برند، اما جای خالی شرکتهای دانش بنیان ایرانی در این حوزه خالی است.
حسینی، کنیا را دروازه ورود به شرق افریقا دانست و تصریح کرد: هم اکنون ارتباط دریایی ایران و آفریقا برقرار است و با رایزنی هایی که شده، مقرر است ارتباط پروازی این دو کشور به صورت مستقیم ایجاد شود که این امر برای تعاملات شرکتهای دانش بنیان بسیار حائز اهمیت می باشد.
دبیر میز آفریقای وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه هم اکنون ۶۴۸۰ شرکت دانش بنیان در ۴۵ پارک علم و فناوری مورد حمایت قرار گرفتند، تصریح کرد: این نشان از ظرفیت های ویژه ایران است که می تواند به واسطه قاره آفریقا خصوصا شرق آن به ظرفیت های صادراتی تبدیل گردد.
وی ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه دائمی از دستاوردهای ایرانی در کنیا توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: شرکت ها می توانند از این فرصت به خوبی بهره مند شوند و دستاوردهای خویش را به نمایش بگذارند تا در آینده بتوانند با کنیا و کشورهای آفریقایی ارتباط بگیرند.1400/03/24
09:19:22
5.0 / 5
591
تگهای خبر: برق , پرواز , تجاری , صادرات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است