نیكزاد:

وزارت صمت مجوز تولید یك میلیون تن فولاد در اردبیل را صادر كرد

وزارت صمت مجوز تولید یك میلیون تن فولاد در اردبیل را صادر كرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی از پیگیری ساخت یک میلیون تن فولاد در اردبیل اطلاع داد و اظهار داشت: مجوز این اقدام از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شده و این اقدام با همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران شروع خواهد شد.


علی نیکزاد در گفتگو با ایسنا، در مورد جلسه امروز(شنبه) با مسؤلان شرکت ایمیدرو(سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) و وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار نمود: بخاطر رعایت عدالت و همینطور استفاده از منافع موجود در کشور، میتوان کارهای بزرگ انجام داد. شرکت هایی مانند ایمیدرو و سایر شرکتهای توسعه ای به این منطق رسیده اند که درصورتیکه دولت منابع ریالی یا ارزی لازم را در اختیار ندارد، آنها حاضرند معادن را از دولت بگیرند و در مقابل کارهای بزرگی را در کشور انجام دهند.
نیکزاد با اشاره به اینکه «بعضی شرکت ها حاضرند کار کارشناسی دقیق صورت گیرد و پروژه معادن را با کارِ ارزشمندِ رساندن آب شُرب به یک استان تهاتر کنند» اظهار داشت: جلسه امروز در جهت پیگیری ساخت یک میلیون تن فولاد بود که در اردبیل صورت خواهد گرفت، مجوز این اقدام از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر گردیده است. این کار بزرگ به صورت سه جانبه با همکاری شرکت ایمیدرو، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و وزارت صمت در اردبیل شروع خواهد شد.
نماینده اردبیل اضافه کرد: استانداری نهایت همکاری را در این حوزه داشته است و آب لازم از پسماند فاضلاب شهر را تأمین کرده همینطور زمین را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار قرار داده و مجوز لازم از سوی وزارت صمت هم صادر گردیده است. در نهایت کار با ثبت شرکت آغاز می شود و نهایتا ظرف ۲۴ ماه یک میلیون تن بر ظرفیت ۳۰ میلیون تنی تولیدی فولاد کشور افزوده شود.
نایب رییس مجلس ضمن اشاره به تأثیر افزایش تولید فولاد بر قیمت خودرو، از احتمال کاهش قیمت خودرو در صورت افزایش تولید فولاد اطلاع داد و مدعی شد: افزایش تولید فولاد سبب توسعه، ارز آوری و صادرات می شود. ما می توانیم کارهای توسعه ای کشور را بهتر پیش ببریم. ارتباط تولید فولاد با خودرو این است که وقتی فولاد را به ورق مورد نیاز خودرو تبدیل می نماییم سبب رفع نیاز خودروسازی می شود.1400/03/23
10:07:40
5.0 / 5
239
تگهای خبر: آب , تولید , خودرو , خودروسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است