تولیدكنندگان آلومینیوم همچنان بر مدار افزایش تولید

تولیدكنندگان آلومینیوم همچنان بر مدار افزایش تولید به گزارش نت واش آمار انتشار یافته از جانب سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از وضعیت تولید آلومینیوم طی دو ماه نخست سالجاری نشان داده است که چهار کارخانه اصلی تولیدکننده آلومینیوم کشور بالغ بر ۸۶ هزار تن شمش آلومینیوم تولید کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد ببیشتر است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، طبق آمار چهار شرکت تولیدکننده آلومینیوم طی فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری ۸۶ هزار و ۲۱۶ تن شمش تولید کرده اند که در مقایسه با ۶۴ هزار و ۶۸۹ تن ساخته شده در دو ماه نخست سال ۱۳۹۹، رشد ۳۳ درصدی داشته است.
از میزان مذکور شمش آلومینیوم ساخته شده، ایرالکو ۳۰ هزار و ۲۷۸ تن، المهدی ۳۰ هزار و ۱۲۹ تن، سالکو ۱۹ هزار و ۶۶۴ تن وآلومینای ایران ۶۱۴۵ تن تولید داشته اند.

تولید ماده اولیه آلومینا ۵۲ درصد رشد کرد اما خود آلومینا ۸ درصد افت کرد
شرکت آلومینای ایران در دو ماه نخست سالجاری حدود ۱۶۹ هزار و ۱۱۸ تن بوکسیت تولید کرده که نسبت به دو ماه نخست سال قبل ۵۲ درصد افزایش تولید را رقم بزند. طی فروردین و اردیبهشت ماه سال قبل ۱۱۰ هزار و تن بوکیست ساخته شده بود.
این در شرایطی است که این شرکت طی دو ماهه نخست سال جاری، ۳۸ هزار و ۱۶۰ تن پودر آلومینا تولید کرده است که نسبت به میزان تولید مدت مشابه سال قبل (۴۱ هزار و ۶۹۹ تن) هشت درصد کاهش تولید داشته است.1400/03/21
11:36:05
5.0 / 5
292
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است