در گفت وگو با مهر اعلام شد؛

رهاسازی ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی در تالاب بین المللی شادگان

رهاسازی ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی در تالاب بین المللی شادگان به گزارش نت واش رییس اداره حفاظت محیط زیست شادگان اظهار داشت: 300 هزار قطعه بچه ماهی بومی برزم در تالاب بین المللی این شهر رهاسازی شد.رحیم مجدمی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی برزم در تالاب بین المللی شهرستان شادگان رهاسازی شد، اظهار نمود: این مراسم با حضور تعدادی از مسئولان ادارات و جوامع محلی روستای صراخیه بخش خنافره برگزار شده است.
وی هدف از این کار را افزایش ذخایر آبزی، توانمندسازی جوامع محلی از نظر اقتصادی و تامین معاش و افزایش توان تولید پروتئین جامعه دانست و اضافه کرد: بچه ماهی های رهاشده متناسب با محیط شرایط محلی شادگان است و در تلاش هستیم که تالاب بین المللی شادگان محل امنی برای رشد و تکثیر بچه ماهی ها باشد.
مجدمی بیان کرد: اینگونه طرح ها در گذشته انجام شده و نتایج خوبی نیز داشته است و از جوامع محلی انتظار می رود که در نگهداشت و حفاظت از تالاب ها تلاش کنند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان با اشاره به صید غیرقانونی با استفاده دستگاه الکتروشوکر، اشاره کرد: چند سالی است که اینگونه صیدها در آب های تالاب ها بصورت غیرقانونی انجام می شود که اثرات زیانباری را بر آبزیان و به ویژه تالاب ها داشته و موجب کاهش ذخایر آبی شده است.
وی اظهار داشت: بمنظور برخورد با افراد متخلف از مردم و جوامع محلی در تالاب ها درخواست می شود که دراین زمینه با نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شادگان همکاری داشته باشند.


منبع:

1400/03/20
23:00:58
5.0 / 5
396
تگهای خبر: آب , تولید , دستگاه , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است