كاهش چك های برگشتی

كاهش چك های برگشتی به گزارش نت واش تعداد چک های صیادی ثبت شده در سامانه صیاد تا آخر اردیبهشت سالجاری به یک میلیون برگ رسید.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، طبق اعلام بانک مرکزی تعداد چک های صیادی ثبت شده در سامانه صیاد با الزامی شدن اجرای قانون جدید چک از آغاز سال ۱۴۰۰ تا آخر اردیبهشت ماه سالجاری، به یک میلیون فقره رسیده است.

بر همین اساس، نسبت چک های برگشتی به وصولی در سامانه صیاد از آغاز سال ۱۴۰۰ تا ۲۶ اردیبهشت سالجاری حدود ۹ درصد بوده که در مقایسه با دوره مشابه در سالهای ۹۸ و ۹۹ کاهش قابل ملاحظه داشته است.

بر مبنای اعلام معاونت تکنولوژی های جدید بانک مرکزی تابحال بیشتر از یک میلیون نفر ساعت در سیستم بانکی کشور برای فراهم آوردن زیرساخت های اجرای قانون جدید چک زمان صرف شده است. این زمان علاوه بر این که شامل اقدامات فنی و مقرراتی بوده، دامنه وسیعی از برنامه های فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آشنایی عموم ذینفعان چک را هم شامل شده است.

گفتنی است، عرضه خدمات و سرویسهای عمومی ثبت، تائید و انتقال چک مراحل تست و بازنگری های عملیاتی را پشت سر گذاشته و بزودی بر بستر کدهای دستوری (USSD) و پیام کوتاه عملیاتی خواهند شد و در دسترس عموم قرار می گیرند.
منبع:

1400/03/01
22:23:57
5.0 / 5
718
تگهای خبر: تكنولوژی , خدمات , سرویس
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است