مدیركل محیط زیست استان سمنان:

تلف شدن یك قلاده یوزپلنگ ماده در میامی

تلف شدن یك قلاده یوزپلنگ ماده در میامی مدیرکل محیط زیست استان سمنان از تلف شدن یک قلاده یوزپلنگ ماده در حوزه استحفاظی شهرستان میامی آگاهی داد و اظهار داشت: این یوز از جمعیت پارک ملی توران شاهرود نبوده است.امیر عبدوس در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این که یکی از دامداران منطقه آزاد محدوده استحفاظی شهرستان میامی با مشاهده لاشه متلاشی و نیم خورده یوزپلنگ ماده موضوع را به محیط زیست اطلاع رسانی می کند، اظهار داشت: بعد از انتقال لاشه به اداره کل و بررسی موضوع با توجه به این که مدت زمان بسیار زیادی از تلف شدن یوز گذشته و گرفتار فساد و کرم خوردگی شدید شده بود، علت مرگ با معاینات اولیه قابل تشخیص نیست.
وی ضمن بیان این که شواهد حاکی از آنست که تمام استخوان ها سالم هستند و نشانه ای از شکستگی که ناشی از ضربه یا تصادف باشد در آنها دیده نشده است، اضافه کرد: این یوزپلنگ از یوزه ای پارک ملی توران شاهرود نیست و تابه حال در آمار یوزه ای منطقه نبوده است.

مدیرکل محیط زیست استان سمنان بابیان این که ماده یوز دیگری با توله های خود به نام تلخاب نخستین بار در چهارم خردادماه سال قبل رؤیت و تصویربرداری و صاحب شناسنامه شدند، اظهار داشت: این خانواده شش ماه بعد در بیست و چهارم آذرماه سال قبل با مشاهده باردیگر خبرساز شدند.
عبدوس بابیان این که خوشبختانه باید اظهار داشت که توله های تلخاب مستقل شده اند، اشاره کرد: زایمان مجدد تلخاب در پارک ملی توران شاهرود خبری فوق العاده حائز اهمیت شمرده می شود که موجب خوشی طرفداران حوزه محیط زیست شده است.
وی اضافه کرد: از شهروندان تقاضا می شود در صورت مشاهده رد یا نشانی و حتی لاشه یوز بدون جابه جایی آنرا بلافاصله به یگان حفاظت محیط زیست اطلاع دهند تا موضوع از نزدیک موردبررسی و کار تحقیقاتی قرار گیرد.

1400/02/24
14:49:35
5.0 / 5
521
تگهای خبر: محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است