هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد به گزارش نت واش مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با میانگین شاخص 109 برای گروه های حساس ناسالم می باشد.بابک صادقیان در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز سه شنبه با میانگین ۱۰۲ در وضعیت ناسالم ثبت گردید، گفت: میانگین شاخص کیفی هوای این کلانشهر در اولین ساعات امروز با عدد ۱۰۹ همچنان بر مدار (نارنجی) و برای گروه های حساس ناسالم می باشد.
وی اضافه کرد: امروز میانگین کیفی هوا در میدان احمدآباد با شاخص ۱۳۱، خیابان استانداری با شاخص ۱۰۲، میدان انقلاب با شاخص ۱۰۴، خیابان پروین با شاخص ۱۰۷، کردآباد با شاخص ۱۴۳، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۱۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۰ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.
مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط ۹ زیست اصفهان اضافه کرد: فاکتورهای کیفی هوا در ایستگاه خیابان باهنر با میانگین ۸۴، رهنان با میانگین ۸۳، خیابان رودکی با میانگین ۸۰، خیابان فرشادی با میانگین ۸۹، میدان فیض با میانگین ۹۸ و کاوه با میانگین ۹۳ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
صادقیان با اعلان اینکه امروز کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۱۷۰ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد، اظهار داشت: فاکتورهای هوا در دو شهر مبارکه و شاهین شهر به ترتیب با میانگین ۹۲ و ۶۶ در وضعیت قابل قبول است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/02/22
10:02:05
5.0 / 5
478
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , كیفیت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است