قیمت جهانی مواد غذایی برای یازدهمین ماه گران تر شد

قیمت جهانی مواد غذایی برای یازدهمین ماه گران تر شد به گزارش نت واش سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام نمود قیمت جهانی مواد غذایی در آوریل برای یازدهمین ماه متوالی افزایش یافت و به بالاترین حد از ماه مه سال ۲۰۱۴ صعود کرد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، شاخص قیمت غذای فائو که تغییرات ماهانه سبدی از غلات، دانه های روغنی، محصولات لبنی، گوشت و شکر را بررسی می کند، در آوریل به ۱۲۰.۹ واحد در مقایسه با ۱۱۸.۹ واحد در مارس رشد کرد و شکر بزرگترین افزایش را در بین شاخص های اصلی این سبد داشت. آمار مارس پیش از این ۱۱۸.۵ واحد اعلام شده بود که مورد بازنگری صعودی قرار گرفت.

شاخص قیمت غلات فائو در آوریل بر اساس ماهانه ۱.۲ درصد و بر اساس سالانه ۲۶ درصد افزایش پیدا کرد. نگرانیها در مورد وضعیت محصول آرژانتین، برزیل و آمریکا سبب افزایش ۵.۷ درصدی قیمت ذرت در ماه گذشته شد اما قیمت گندم تا حدود زیادی ثابت بود. در مقابل، قیمت جهانی برنج کاهش داشت.

شاخص قیمت روغن گیاهی فائو تحت تأثیر قیمت بالاتر روغنهای سویا، کلزا و پالم که قیمت پایینتر روغن آفتابگردان را جبران کرد، در آوریل ۱.۸ درصد نسبت به ماه پیش افزایش یافت.

شاخص قیمت لبنیات در آوریل ۱.۲ درصد رشد کرد که تحت تأثیر تقاضای قوی از جانب آسیا برای کره، پودر شیر بدون چربی و پنیر بود. شاخص قیمت گوشت تحت تأثیر تقاضای قوی از جانب شرق آسیا ۱.۷ درصد رشد کرد.

شاخص قیمت شکر بعد از افت شدیدی که در مارس داشت، در آوریل بر اساس ماهانه ۳.۹ درصد و بر اساس سالانه ۶۰ درصد افزایش یافت. این افزایش چشم گیر تحت تأثیر نگرانیها نسبت به عرضه محدودتر در فصل زراعی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به علت برداشت کند در برزیل و خسارت یخبندان در فرانسه روی داد.

فائو پیشبینی خود برای تولید جهانی غلات در سال ۲۰۲۰ را به میزان ۱.۷ میلیون تن افزایش داد و به ۲.۷۶۷ میلیارد تن رسید با این وجود میزان تولید برآورد شده ۲.۱ درصد نسبت به سطح سال ۲۰۱۹ کاهش نشان داده است.

بر اساس گزارش رویترز، این آژانس سازمان ملل همینطور اولین دورنمای گندم در فصل زراعی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ را عرضه و پیش بینی نمود تولید به ۷۷۸.۸ میلیون تن می رسد که با انتظار برای افزایش شش درصدی تولید در اتحادیه اروپا، ۰.۵ ردصد بالاتر از برآورد سال ۲۰۲۰ خواهد بود.
1400/02/18
10:29:44
5.0 / 5
649
تگهای خبر: تولید , كشاورزی , محصولات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است