مهر بررسی كرد؛

جزییات درگیری در كهمان

جزییات درگیری در كهمان نت واش: درگیری روز گذشته در جریان آزادسازی منطقه کهمان از چنگ متصرفان منجر به دستگیری 13 نفر شد، مسئول منابع طبیعی سلسله بازداشت شده و اکنون شورای تامین این شهرستان در حال برگزاری است.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: طرح آزاد سازی حریم منطقه «کهمان» از چنگ متصرفان، چند سالی است که از طرف دستگاه قضائی در حال اجرا بوده و تا کنون مناطق مختلفی در این منطقه آزاد سازی شده است.
روز گذشته قرار بوده متولیان امر در دستگاه قضائی به همراه مأموران نیروی انتظامی برای اجرای بخش دیگری از این طرح در منطقه حضور پیدا کنند که در جریان این مساله درگیری بین متصرفان و نیروی انتظامی رخ می دهد و تصاویری از این درگیری در فضای مجازی، رسانه ها و پیامرسان های مختلف منتشر می شود.
این در حالیست که با حکم یونس آزاد پور دادستان سلسله، رئیس منابع طبیعی این شهرستان، به بهتان ترک فعل و «عدم انجام وظایف قانونی» بازداشت می شود.
آنچه از طرف رسانه ها و دادستانی مطرح شده این است که رئیس منابع طبیعی شهرستان بواسطه خویشاوندی با اهالی منطقه، از حضور در محل اجرای حکم قلع و قمع سازه های بدون مجوز در منطقه کهمان امتناع کرده است.
مسئولان قضائی می گویند که حضور نیافتن رئیس منابع طبیعی سلسله در محل اجرای حکم موجب شد تا ظن ترک فعل وی قوت بگیرد و تلاش مدیران منابع طبیعی لرستان برای ارائه مستندات لازم عدم ترک فعل و سوءنیت، بمنظور لغو حکم بازداشت بی نتیجه بوده است.
بر اساس پیگیری های خبرنگار مهر هم اکنون جلسه شورای تامین در شهرستان سلسله در حال برگزاری است و مسئولان مرتبط از مرکز استان جهت بررسی موضوع در این شهرستان حضور پیدا کرده اند.
یک منبع باخبر و آگاه در دادگستری استان لرستان در گفتگو با خبرنگار مهر دستگیری ۱۳ نفر در جریان درگیری های روز گذشته را تأیید کرد.
یونس آزاد پور دادستان عمومی و انقلاب سلسله هم در این رابطه گفت: با تمامی افرادی که بصورت غیر قانونی مبادرت به غرس درخت در منطقه کرده اند برخورد می شود، ما بدون نیاز به تشکیل پرونده مجوز داریم که مبادرت به قلع درختان و آزاد سازی حرایم نماییم.
وی، عنوان کرد: بطور قطع تمامی حرایم طبق قانون و در قالب قانون آزاد خواهد شد و هیچ مماشاتی هم با افرادی که مبادرت به تصرف غیر قانونی حرایم و منابع ملی کرده اند نخواهیم داشت.
دادستان عمومی و انقلاب سلسله، بیان داشت: در کل منطقه «کهمان» ۲۴ نفر مجوز دارند، آن هم مجوز طرح «طوبی»، چونکه سند به نام دولت می باشد، بعضاً شبه افکنی می کنند که ما صاحب سند هستیم، پلاک فلان متعلق به اهالی اینجاست، نه هیچ پلاکی متعلق به هیچ شخصی نیست و به امید خدا در فاصله کمتر از چند روز آینده با همه افرادی که خطا کرده و مرتکب جرم شده اند برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.
وی اشاره کرد: مطابق مر قانون، اشد مجازات را برای افرادی که مبادرت به هنجار شکنی کرده اند، در نظر گرفته خواهد شد.
جزئیات بیشتری از درگیری روز گذشته و همین طور جلسات برگزار شده در سطح شهرستان و مواضع متولیان متعاقباً در خبرگزاری مهر منتشر خواهد شد.


منبع:

1400/02/11
23:32:39
5.0 / 5
776
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است